Jeste li ikad razmišljali o tome da se kod puštanja vode u WC šolju prostorijom šire sitne čestice sadržaja iz nje? One se lepe na sve što im je na putu. Na primer, četkica za zube ide direktno u usta i nije zgodno omogućiti bakterijama da se na njoj gomilaju, a to će se dogoditi ako stoji na otvorenom, recimo na umivaoniku. Bolje je držati je u ormariću.

Obratite pažnju gde vam stoje ove stvari:

Četkice za šminkanje

One dolaze u dodir s kožom, a ako stoje izložene toplini i vlazi, na njima će biti puno bakterija, a time je šansa od dobijanja kožnih bolesti veća.

stockphotobeautifulyoungwomanwithbrushapplyingmakeupinbathroomfemalelookingintothebathroom537338236.jpg
Shutterstock 

Brijač

Od konstantne vlage oštrica može brzo da zarđa, a rđu nikako ne želimo na svojoj koži. Nakon korišćenja dobro je da brijač operete pod vrućom vodom, dobro ga osušite i čuvate u ormariću.

profimedia0344123326.jpg
Profimedia 

Peškiri

Nije WC đolja najprljaviji deo kupatila, već su to peškiri. Oni su zbog stalne vlage inkubatori bakterija i gljivica, uključujući ešerihiju i salmonelu. Menjajte ih što češće i nakon kupanja dobro osušite pre sledeće upotrebe. One čiste ne držite u kupatilu, osim ako su u ormariću.

profimedia0347524808.jpg
Profimedia 

Lekovi

Najgore mesto za držanje lekova je kupatilo jer vrućina i vlaga mogu da smanje njihovu delotvornost. Farmaceuti kažu da vlaga i toplina mogu aspirin da pretvore u stvar koja iritira želudac.

stockphotocloseupofunrecognizableseniorpersontakingaspirinwithglassofwater1043473153.jpg
Shutterstock 

Lak za nokte

Stalne nagle promene temperature u kupatilu će uništiti strukturu laka i skratiće mu vek trajanja.

profimedia0219428367.jpg
Profimedia 

(Kurir.rs)

Bonus video:

07:40
NEHUMAN ŽIVOT U 15 KVADRATA: Majka i ćerka decenijama stanuju u vagonu na periferiji Beograda (KURIR TV) Izvor: Kurir TV