Prilikom sušenja odeće u zatvorenom prostoru dolazi do kondenzacije, odnosno stvaranja vlage, što može izazvati čak i pojavu buđi. Da biste to izbegli, pametno je investirati u odvlaživač vazduha.

Dolazak hladnijih i kišnih dana stvara probleme sa sušenjem veša svima koji nemaju mašinu za sušenje veša. Prevedeno, to znači da se veš u stanu i/ili kući mnogo duže suši, da se stvara kondenzacija i da dom miriše na veš. Da biste sebi olakšali život tokom zimskih meseci, isprobajte ove trikove za koje je dokazano da rade.

stockphotofrontviewofunidentifiableyellowrubberglovedhandholdingdirtypinktowelinfrontofsmall397142491.jpg
Foto: Shutterstock

Da bi mašina za pranje veša bolje oprala i ocedila veš, pokušajte da smanjite količinu odeće. Manje odeće znači manje posla kasnije jer odeća neće biti mnogo naborana.

Nabavite veliki i praktičan stalak za veš koji će vam omogućiti da raširite svoju odeću bez gužve. Takav presavijeni veš sušiće se brže od onog naguranog.

Veći veš, poput peškira i posteljine, moraju se bar na kratko staviti na svež vazduh, na balkon, terasu ili prozor kako bi bar isparili napolju.

Kao što smo već rekli, prilikom sušenja odeće u zatvorenom prostoru dolazi do kondenzacije, odnosno stvaranja vlage koja čak može izazvati pojavu buđi. Da biste to izbegli, pametno je investirati u odvlaživač vazduha.

profimedia0330556437.jpg
Foto: Profimedia

Ako ste isprobali sve navedeno, a niste uspeli da ubrzate sušenje veša u zatvorenom prostoru, možda je vreme da razmislite o kupovini mašine za sušenje veša.

(Kurir.rs/Najžena)

Bonus video:

01:40
ŠTEDITE ELEKTRIČNU ENERGIJU: Dragoceni saveti kako da vam računi za struju uvek budu minimalni  Izvor: Kurir televizija