Unošenje previše začinjene hrane rezultira povećanjem količine sumpora u organizmu, koji se eliminiše iz tela kroz pore kože i disanjem

Neprijatan miris tela neće vam pomoći da steknete više prijatelja. Za njegovu pojavu neki krive gene, jeftine parfeme, naporan posao, ali nema sumnje da i način ishrane igra svoju ulogu.

Predstavljamo vam listu sedam namirnica na koje morate obratiti pažnju, kako biste sprečili neprijatne mirise.

Začinjena hrana
Unošenje previše začinjene hrane rezultira povećanjem količine sumpora u organizmu, koji se eliminiše iz tela kroz pore kože i disanjem. Potrudite se da jedete dobro izbalansiranu hranu, koja ne sadrži previše luka i ljutih papričica.

Crveno meso
Crveno meso se sporo vari, a ukoliko pojedete previše, to će dovesti do prekomernog znojenja. Iako vegetarijanci nemaju takvih problema, treba imati na umu da neke biljke takođe imaju slične efekte.

meso-svinjetina.jpg
Foto: Kurir

Alkohol
Unošenje prevelike količine alkohola dovodi do neprijatnih mirisa. Oko 10 odsto unesene količine alkohola se ne preradi u organizmu, a onda se prilikom znojenja javljaju neprijatni mirisi.

zena-pije-pijana-alkohol.jpg
Foto: Shutterstock


Brza hrana
Preterana konzumacija brze hrane uz neaktivnost dovodi do nakupljanja masnih ćelija u telu, što je glavni uzročnik zvojenja i neprijatnog mirisa tela. Javlja se i neprijatan zadah, jer je za varenje brze hrane potrebno više vremena u odnosu na zdravu hranu. Hrana s mnogo ulja, šećera, brašna i soli treba da se unosi u umerenim količinama.

brza-hrana-hamburger-ap.jpg
Foto: AP


Hrana koja ne sadrži ugljene hidrate
Ovakva hrana uzrokuje preterano znojenje i višak proteina. Zbog toga se stvaraju ketoni u krvotoku, koji dovode do neprijatnih mirisa.

Mlečni proizvodi
Mlečni proizvodi su bogati proteinima, a varenje većih količina teče veoma sporo. Oslobađa se sumporvodonik i metil mercaptan, što dovodi do neprijatnih mirisa.

sir.jpg
Foto: Beta


Duvan

Nije novost da duvan ne miriše prijatno. Njegova aroma se zadržava na koži, kosi i odeći.

(Kliks)