Lekarski pregled nikome nije prijatan, pa posetu lekaru ponekad odlažemo godinama. Danas, sa razvojem kvantne medicine, ta neprijatnost i strah od belog mantila predstavljaju daleku prošlost

Danijela (34) i Marko (32) došli su na kvantnu dijagnostiku iz radoznalosti.

– Bilo nam je smešno da aparat veličine tableta očitava različite parametre, ali smo se ubrzo razuverili. Marku je doktorka konstatovala da mu nedostaju jod, cink, vitamin C, kao i selen i kalijum. Predložila mu je da uradi laboratorijske nalaze za štitnu žlezdu, prostatu i spermogram. Kada je spomenula spermogram, mi smo se pogledali, jer tri godine bezuspešno pokušavamo da proširimo porodicu. Odmah smo otišli kod endokrinologa i urologa i obavili tražene laboratorijske analize. Preduzeli smo adekvatno lečenje i Marko je rešio svoje probleme. Sada, godinu dana kasnije, mogu da kažem da više ne sumnjamo u ovaj „sistematski pregled” na kvantnom aparatu. Preporučujemo ga prijateljima i poznanicima. Čekamo bebu za tri meseca i veoma smo sretni zbog toga – priča Danijela, dok njen suprug potvrđuje klimanjem glavom i osmehom.

Zaista izgleda nestvarno da pomoću malog kompjutera doktor može utvrditi probleme i poremećaje u organizmu, koji postoje mnogo godina pre ispoljavanja simptoma, ili čak da utvrdi postojanje predispozicija.

– Svaka ćelija ima svoj elektromagnetni talas sa određenim karakteristikama, a fizičari su izmerili talasnu dužinu. Pre svake hemijske promene u ćeliji nastupa fizička promena, što izaziva treperenje ćelijske membrane i emituje talas koji može da se „uhvati” pomoću dijagnostičkog aparata. Kada su talasi pravilni, ćelija je zdrava. Kada je u organizmu sve u redu, talasi bi se mogli porediti s prijatnom muzikom, a već najmanji poremećaj emituje nepravilne talase. Ovaj dijagnostički aparat može to da zabeleži – kaže dr Tamara Sarić.

Uočljive rane promene

Fizičke promene pre hemijskih predstavljaju funkcionalne poremećaje. Strukturalne promene u obliku tumora, cista, kamena u bubregu i sl. mogu se registrovati ultrazvukom i magnetnom rezonancom kada su već nastale. Kvantni dijagnostički aparati registruju ove promene pre nego što dođe do te strukruralne promene kada je promena još uvek funkcionalna. Na primer, nije kardiološki problem kada se lupanje srca, tahikardija dešava na nervnoj bazi, ali ako to potraje, srčani mišić trpi i te promene prelaze u strukturalne, pa može doći i do infarkta.

Bez bola i neprijatnosti

Ova vrsta dijagnostika je neinvzivna tj. bezbolna, udobna i prijatna, a takve mogu biti i terapeutske metode. Prilikom rada aparata pacijent sedi udobno zavaljen u stolicu, u rukama drži diodu i na ekranu prati postupak sa animacijama organa. Posle završenog snimanja detaljno se objasni svako odstupanje od normale, naravno, ukoliko ih ima. Na kraju lekar saopšti koji specijalistički pregled treba da se obavi. Znači, za samo jedan sat klijent dobije informaciju o tome šta nije u redu, na čemu treba da radi i na šta u budućnosti da obrati pažnju i da promeni u svojim navikama i ponašanju. Klasični pregledi verovatno bi trajali danima, a u našim uslovima verovatno i mesecima. Veliko interesovanje za ovakvim pregledom postoji kod muškaraca koji žele da saznaju stanje prostate i spermogram, zatim kakvi su im srce, štitna žlezda, pluća, želudac i creva, a kod žena posebno stanje jajnika, materice i dojki. Ako aparat bez klasičnog pregleda otkrije da postoje poremećaji, pacijent zna da li treba da se uputi specijalisti za tu oblast. Ovom dijagnostikom mogu se otkriti višak masnoće u krvi i holesterol pre nego što to pokažu labaratorijski nalazi.

Neophodni vitamini i minerali

Kvantni aparat pokazuje i postojanje ili nedostatak vitamina, minerala i oligoelemenata u našem organizmu, koji su važni za sve procese u telu i očuvanju celokupnog zdravlja.

– Vitamini su neophodni za normalan rast, probavu, mentalne procese i otpornost organizma, a u malim količinama pomažu biohemijske reakcije u ćelijama našeg tela. Postoji 13 vitamina, od kojih su A, D, E i K rastvorljivi u mastima, a ostali su rastvorljivi u vodi. Organizam nema zaliha ovih vitamina, pa moraju stalno da se unose u organizam putem hrane. Raznovrsna ishrana je važna radi unosa neophodnih hranljivih sastojaka u organizam i njegovog zdravlja. Minerali su esencijalne supstance koje organizam ne može stvoriti sam, već se unose preko hrane. Oni se nalaze u tkivima i telesnim tečnostima i neophodni su za izgradnju kostiju, krvi, mozga, enzima, hormona, hemoglobina kao i održavanje koncentracije telesnih tečnosti u organizmu – navodi dr Tamara Sarić.


Tekst: Žaklina Milenković

Brza i jednostavna dijagnostika

Pregled je jednostavan, bezbolan, praktičan, ne zahteva skidanje, a mogu se očitati sledeći parametri:
* količina vitamina, minerala i aminokiselina u telu
* funkcija srčanog mišića, protok krvi kroz arterije, potrošnja kiseonika
* protok krvi kroz mozak
* funkcija želuca, tankog i debelog creva, jetre, pankreasa, bubrega i pluća
* stanje krvnih sudova, kostiju, ligamenata
* ginekološki problemi i stanje dojki
* alergeni
* hormoni
* šećer, masnoće, elektroliti, koenzimi, mikroelementi, teški metali
* kiselost krvi
* procenat i kvalitet mišićne mase
* procenat vode i masnog tkiva u telu
* kvalitet kože
* sklonost povišenom očnom pritisku i zamor očiju
* procena gustine kostiju, stanja hrskavice i ligamenata
* rizik od moždanog udara
* stanje prostate
* neinvazivni spermogram