Slušaj vest

Prošlo je skoro 30 godina od smrti male kraljice lepote, Džonbene Ramzi, ali slučaj i dalje ostaje nerešen. Šestogodišnja devojčica pronađena je mrtva u podrumu porodične kuće u Bolderu, Kolorado, 26. decembra 1996. godine. Uprkos brojnim istragama i sudskim procesima, niko nikada nije osuđen za njeno ubistvo.

Ovaj slučaj biće ekranizovan iz tri dela na platrformi Netflix 25. novembra sa naslovom "Cold Case: Who Killed JonBenét Ramsey?” Predgrađanska noćna mora u četvrtak, 26. septembra, u 22 časa. Dokumentarac istražuje nerešeni zločin uz neviđen pristup njenom ocu, Džonu Ramziju, koji i dalje traži odgovore o identitetu ubice. 

Džonbenen Remzi Autor: ABL Studio / Zuma Press / Profimedia, DH Studio / Zuma Press / Profimedia

Gledaoci su smatrali da su mnogi delovi dokumentarca uznemirujući, uključujući scene sa lažnog suđenja koje je vodio voditelj tok šoua Geraldo Rivera, a koje je zaključeno pronalaženjem Džonbenenine majke Petsi 'odgovorne' za smrt njene ćerke.

Petsi Remzi je umrla 2006. godine, dve godine pre nego što je njena porodica dobila izvinjenje zbog načina na koji su istraga i medijski cirkus uperili prst sumnje u njih.

Misteriozno pismo

Sada je došlo do novog razvoja događaja jer je Džon Remzi rekao da ga je kontaktirao neko ko tvrdi da zna ko je ubica.

Kako prenosi Dejli mejl, Remzi je dobio pismo od žene kaja  tvrdi da je njen bivši muž ubio njegovu ćerku, ali su njegovi pokušaji da je kontaktira za dalje informacije bili teški.

Rekao im je: „Na osnovu sveg ovog publiciteta, nedavno sam dobio pismo od jedne dame u kojoj je pisalo: 'Moj bivši muž je ubica, i ovo držim u sebi koliko god mogu – molim vas, pozovite me'.

„Došli smo do nje, ali se nije javljala na telefon, tako da ne znam. U ovom trenutku smo to podelili sa privatnim istražiteljem."

Ako se ispostavi da je pismo prevara, onda to ne bi bio prvi put da je slučaj primio ono što je izgledalo kao da je osumnjičeni samo da su se nade raspršile.

Lažna priznanja

Istraga je naišla na ranija lažna priznanja, uključujući nekoga ko je tvrdio da će se predati, ali mu je bio potreban novac da priušti avionske karte za svoju porodicu, i drugog čoveka koji je priznao i izručen pre nego što je utvrđeno da DNK dokazi ne odgovaraju.  Džo Berlinger, koji je režirao dokumentarni film za Netfliks, rekao je da je neko vreme "pao" na teoriju o smrti Džon Benet da ju je ubila njena porodica, koja je bila u kući u trenutku njene smrti.

Međutim, kasnije je priznao da mu je bilo "neugodno što sam pao na to" i rekao da je ta teorija "nelogična", a da su roditelji devojčice oslobođeni krivice kasnije nakon što se ispostavilo da porodični DNK mesecima nije podeljen tužiocima.

(Kurir.rs/M.J)

00:19
GUGL MAPE SNIMILE UBICE DOK JE SKRIVAO ŽRTVU Izvor: Kurir televizija