Kina naglašava svoj stav u dijalogu sa EU u vezi sa ljudskim pravima
Kineski predstavnici na sveobuhvatan način su izneli stavove Kine o ljudskim pravima tokom razgovora sa gostujućim diplomatama iz EU, koji su prisustvovali 39. sednici zajedničkog dijaloga o ljudskim pravima u Čungćingu i posetili jugozapadnu kinesku autonomnu oblast Sicang.
Dnevni red i program omogućili su dubinske diskusije o širokom spektru razvoja ljudskih prava,u Kini i u EU.
Pomoćnik kineskog ministra spoljnih poslova Mjao Deju dao je sveobuhvatan uvod u koncept i dostignuća ljudskih prava u Kini tokom razgovora sa Paolom Pampalonijem, zamenikom generalnog direktora za Aziju i Pacifik Evropske službe za spoljne poslove.
Mjao je naglasio da se Komunistička partija Kine pridržava osnovne svrhe služenja narodu svim srcem i da Kina veruje da je razvoj i zaštita osnovnih interesa svog naroda najveće ljudsko pravo. On je dodao da razvoj kineskog pokreta za ljudska prava odgovara njenim nacionalnim uslovima i da je postigao istorijska dostignuća.
„Kina sveobuhvatno promoviše veliko podmlađivanje kineske nacije kineskom modernizacijom, što će dodatno unaprediti nivo zaštite ljudskih prava u Kini“, rekao je Mjao.
On je napomenuo da se Kina protivi politizaciji pitanja ljudskih prava i primeni dvostrukih standarda. Kina se protivi nametanju jedinstvenog modela ljudskih prava drugima, korišćenju ljudskih prava kao pitanja za mešanje u unutrašnje stvari Kine i upuštanje u konfrontaciju na multilateralnim platformama. Mjao je izrazio nadu da će ojačati komunikaciju između Kine i Evrope kako bi bolje razumeli jedni druge.
Kineska medijska grupa
PREDSEDNIK VUČIĆ SA PREDSEDNICOM SAVETA ZA DUALNO OBRAZOVANJA ŠVAJCARSKE: Ključna uloga u smanjenju stope nezaposlenosti