Fudbaleri Portugala savladali su Češku sa 2:1 u utakmici 1. kola grupe F na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

U prvom poluvremenu nije bilo golova.

Portugal je napadao ali je teško ulazio u šanse.

Najbolje je dve prilike propustio je Kristijano Ronaldo u 31., i 45 minutu. Oba puta je golman Češke Stanek izašao kao pobednik.

U nastavku meča u jeku najveće inicijative Portugalaca Češka je povela sjajnim golom Provoda u 62. minutu.

Portugal je izjednačio uz puno sreće autogolom Hranaca u 69. minutu.

Do kraja utkamice bilo je mnogo uzbuđenja,a pobedonosni gol postigao je rezervista Konseisao u drugom minutu nadoknade vremena, posle još jedne loše intervencije odbrane Čeha

U prvoj utakmici ove grupe u popodnevnom programuTurska je savladala Gruziju sa 3:1.

U narednom kolu Portugal se sastaje sa Turskom, a Češka sa Gruzijom.

Oba meča su na programu u subotu.

Matt West / Shutterstock Editorial / Profimedia PORTUGAL POSLE LUDNICE U NADOKNADI SLOMIO ŽILAVU ČEŠKU: Ronaldo i družina nakon PREOKRETA u finišu došli do prve pobede na EURU

Drugo poluvreme:

90 +2 minut - GOL -2:1 - KONSEISAO!

Rezervista Konseisao po svemu sudeći donosi pobedu Portugalcima u nadoknadi vremena. Postigao je gol odmah po ulasku u igru. Ponovo je loše reagovala odbrana Češke.

90. minut - Utakmica je produžena za za četiri minuta.

87. minut - Portugal je postigao i drugi gol. Ronaldo je pogodio stativu, a Žota natrčao i ubacio u mrežu. Ali je VAR poništio go zbog ofsajda u kom se nalazio Kristijano.

85. minut - Obostrano otvorena igra u ovim momentima i Česi su osetili da mogu i do pobede na ovom meču.

81. minut - Ponovo iznenada šansa za Češku, Petruševčik šutira zamalo pored gola Koste.

77. minut - Šutira Vitinja sa distance, ponovo brani Stanec.

75. minut - Nastavljaju Portugalci sa velikom inicijativo žele potpuni preokret.

69. minut - GOL - 1:1 - AUTOGOL HRANAC!

Velika sreća za Portugalce, Mendes je pokušao glavom nakon centaršuta, a Hranac nakon intervencije Staneca nespretno ubacio loptu u sopstvenu mrežu.

68. minut - Portugalci su krenuli još jače ka golu Čeha.

63. minut - Reaguje Martinez dvostrukom izmenom. Umesto Leaa, i Dalota, u igri su Žota i Inacio.

62. minut - GOL - 0:1 - PROVOD!

Potpuni šok za Portugalce, u jeku ogromne inicijative, Češka faktički iz prvog pravog šuta, sjajnim udarcem Lukaša Provoda sa ivice šesnaesterca dolazi u vođstvo.

59. minut - Sjajna akcija Portugalaca, Silva u poslednji čas izblokiran.

56. minut - Veliki pritisak Portugala, seva sa svih strana. Sjajno se brane Česi, Souček dominira u odbrani.

52. minut - Pokušavaju Portugalci šutevima sa distance, bez promene rezultata.

49. minut - Slična priča i u nastavku, Portugal nastavlja sa napadima.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Adam Davy / PA Images / Profimedia

Prvo poluvreme:

45. minut - Šutirao je Ronaldo nakon kornera i akcije brani Stanek.

42. minut - Napada Portugal, ali nikako da probiju blok Čeha.

38. minut - Prvi žuti karton dobio je Leao zbog simuliranja.

31. minut - Ogromna prilika za Portugal. Ronaldo je izbio sam ispred Staneka, ali je loše šutirao, pravo u golmana Češke.

30. minut - Pritiskaju Portugalci ali bez pravih prilika za sada. Česi se organizovano brane.

26. minut - Brza kontra Portugalaca. Bruno Fernandeš je zavrnuo za Leaa, koji je zamalo zakasnio na loptu u gol šansi.

21. minut - Pokušao je i Ruben Dijaz sa distance. Lopta se od Šulca odbila u korner.

16. minut - Pokušao je Nuno Mendeš sa distance nije bio precizan.

8. minut - Prva prilika za Portugal. Centrirao je Leao sa leve strane, a Ronaldo pokušao glavom u padu.Nije bio precizan.

6. minut - Blaga inicijativa Portugala na početku meča bez pravih šansi.

1. minut - Utakmica je počela

Michael Taeger / imago sportfotodienst / Profimedia

Portugal: Kosta, Dalo, Pepe, Dijaš, Kanselo, Mendeš, Fernandeš, Vitinja, Silva, Leao, Ronaldo.

Češka: Stanek, Holes, Hranac, Krejci, Coufal, Doudera, Souček, Šulc, Provod, Kuča, Šik.

.

Fudbaleri Portugala i Češke sastaju u utakmici 1. kola grupe F.

Portugal je jedan od glavnih favorita za osvajanje evropske titule, a prvoj zvezdi tima Kristijanu Ronaldu ovo je čak šesto učešće na EURU.

Novi selektor Roberto Martines veruje Ronaldu, koji sada ima 39. Igrač je postigao veoma solidan rezultat u kvalifikacijama sa 10 postignutih golova.

Tokom nedavne i poslednje pripremne utakmice, Ronaldo je postigao još dva gola protiv Severne Irske, a sutra će se pojaviti protiv Čeha sa rekordnih 130 posignutih golova.

"Volim fudbal i rekordi su samo posledica onoga što radim. Meni to nije cilj, dešavaju se prirodno", rekao je Ronaldo novinarima kada je stigao u Nemačku.

Igrač koji učestvuje na šestom evropskom prvenstvu u karijeri, rekao je da je zbog toga srećan i da želi to takmičenje da maksimalno iskoristi.

U prvoj utakmici ove grupe Turska je savladala Gruziju sa 3:1.

Utakmica se igra u Lajpcigu sa početkom u 21 čas.