CRVENA FURIJA POKAZALA KLASU I PLASIRALA SE U OSMINU FINALA EURA: Španija slavila AUTOGOLOM, Donaruma spasao Italiju DEBAKLA!

EURO 2024

Fudbaleri Španije savladali su Italiju rezultatom 1:0 u utakmici 2. kola grupe B na Evropskom prvenstvu.

Španija je mnogo bolje ušla u meč.

Ređale su šanse pred golom Italije, ali je Donaruma fantastičnim intervencijama spasao svoj tim i održao nerešen rezulatat na poluvremenu.

Silnu inicijativu Španija je krunisala u 55. minutu, bizarnim autogolom Kelafiorija.

Nakon toga Španija je propiustila još par prilika da duplira prednost i reši pitanje pobednika.

Italijani su se otvorili u finišu, ali bez prave prilike.

Nakon dva odigrana kola Španija ima 6 bodova i obezbedila je plasman u osminu finala, Italija ima 3, a Hrvatska i Albanija po bod.

U poslednjem kolu u ponedeljak od 21 čas sastaju se Španija-Albanija, odnosno Italija - Hrvatska.

1 / 6 Foto: Nick Potts / PA Images / Profimedia

Drugo poluvreme:

- Donaruma je skinuo još jedan zicer u nadoknadi

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

88. minut - Pokušavaju Italijani do gola ali bez pravih prilika.

83. minut - Velika nervoza na terenu u finišu meča.

77. minut - Otvorili su se Italijani, nemaju više šta da čekaju, što Španci koriste za brze kontre.

71. minut - Dve izmene kod Španije Feran Tores menja Jamala, dok Pedrija menja Baena.

Italija

70, minut- Fantastičan šut Nika Vilijamsa, lopta pogađa prečku, mnogo sreće za Italiju.

65. minut - Konačno prilika za Italiju prošao je Kristante po desnoj strani zavrnuo,a li lopta je prošla pored napadača Italije

63. minut - Pokušavaju Italijani da uspostave ravnotežu na terenu.

58. minut - Nastavlja Španija sa napadama sve pršti oko gola Italije.

55. minut - GOL - 1:0 - AUTOGOL KELAFIORI!

Španija je povela potpuno zasluženo nakon silnih promašaja postigla je slučajan gol. Vilijams je polao oštru loptu koji su zakačili Morata i Donaruma, a ona napucala Kelafiorija i završila u mreži.

52. minut - Kakva prilika za Španiju. Kukurelja sa leve strane uposlio Pedrija kao na tacni, a ovaj iz idealne pozicije šutira pored gola.

50. minut - Slična priča i u nastavku Španci nastavljaju sa napadima.

- Dvostruka izmena u Italiji umesto Žoržinja i Fratezija u igri su Kambijaso i Kristante. Kristante je odmah dobio žuti karton zbog faula nad Rodrijem.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Španija

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta.

41. minut - Novi pokušaj Ruiza iz daljine, pravo u Donarumu.

37. minut - Ponovo Španija pojačava pritisak u finišu prvog poluvremena.

30. minut- Uspeli su Italijani malo da smire nalete Španije.

24. minut - Bomba Ruiza, Donaruma fantastičnom paradom izbacuje loptu u korner.

23. minut - Nova sjajna intervencija Donarume. Jamal je prošao dodao do Morate, ali sjajno brani Donaruma.

19. minut - Opao je malo ritam meča, Španci drže loptu u svom posedu.

Španija

14. minut - Donaruma zbog protesta, dobija prvi žuti karton.

10, minut - Nova velika prilika za Španiju, Niko Vilijams sa tri metra glavom šutira pored gola Donarume.

8. minut - Blaga inicijativa Španije, Italijani vrebaju iz kontre.

2. minut - Velika šansa za Španiju. Prošao je Vilijams po levoj strani, centrirao Pedri šutirao glavom, a Donaruma fantastičnom intervencijom sprečio vođstvo Španije.

1. minut - Utakmica je počela.

Španija

ŠPANIJA (4-3-3): Unaj Simon - Karvaha, Le Norman, Laport, Kukurelja - Pedri, Rodri, Fabijan Ruiz - Jamal, Morata, Vilijams.

ITALIJA (4-2-3-1): Donaruma - Di Lorenco, Bastoni, Kalafiori, Dimarko - Barela, Žoržinjo - Fratezi, Pelegrini, Kjeza - Skamaka.

Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija)

Fudbaleri Španije i Italije sastaju se u derbi utakmici drugog kola grupe B na Evropskom prvenstvu.

I jedni i drugi startovali su pobedom na Evropskom prvenstvu.

Španija je ubedljivo savladala Hrvatsku rezultatom 3:0.

Italija se namučila sa Albanijom ali ipak slavila rezultatom 2:1.

Hrvatska i Albanija će sa velikom pažnjom pratiti ovaj meč nakon dramatičnog remija 2:2 u međusobnom duelu.

Trenutno obe ekipe nakon dva kola imaju po bod i samo ih pobeda u poslednjem kolu ostavlja u u igri za plasman dalje.

EURO 2024, Italija

U poslednjem kolu sastaju se Španija i Albanija. odnosno Italija i Hrvatska.

Selektor španske fudbalske reprezentacije Luis de la Fuente očekuje "veoma složenu utakmicu" protiv Italije u Gelzenkirhenu na Evropskom prventstvu.

"Očekuje nas veoma složena utakmica. Suočiti se sa aktuelnim evropskim šampionom je kao da se gledaš u ogledalo. Italija je tim koji liči na nas, nedavno je promenio trenera, lansirao mlade igrače, a često smo se suočavali sa njima", rekao je Fuente na konferenciji za novinare.