LUDNICA U LAJPCIGU - HRVATSKA NA KORAK OD ELIMINACIJE SA EURA: Italija golom u 98. minutu ŠOKIRALA Vatrene i obradovala i Srbiju!

euro 2024

Fudbaleri Hrvatske i Italije odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici poslednjeg 3. kola grupe B na Evropskom prvenstvu.

Vodeći gol za Hrvatsku postigao je Luka Modrić u 55. minutu.

Izjednačenje Italiji i plasman u osminu finala EURA doneo je Zakanji u osmom minutu nadoknade vremena.

U drugom meču ove grupe Španija je savladala Albaniju rezultatom 1:0.

Španija je prva na tabeli sa devet bodova.

Italija je druga sa četiri boda.

Ove dve ekipe obezbedile su plasman u osminu finala.

Italija

Hrvatska je treća sa dva boda i čekaće epilog u ostalim grupama da vidi da li će biti međuu četiri najbolje trećeplasirane ekipe, a šanse su im vrlo male.

Albanija je poslednja sa jednim bodom i završila je takmičenje.

Ovaj rezultat odgovarra i Srbiji koja će uslučaju da remizira sa Danskom i završi kao treća u grupi biti ispred Hrvatske zbog bolje gol - razlike.

Hrvatska bi imala -3, a Srbijha -1.

Naravno potrebno je i da Engleska savlada Sloveniju sa barem dva gola razlike.

Gledali smo dinamično prvo poluvreme, koja je obeležila velika borba na terenu.

Italijani su bili opasniji, najbolju šansu imao je Bastoni u 26. minutu, ali je Livaković fantastičnom paradom spasao siguran gol.

Mnogo više uzbuđenja videli smo u drugom poluvremenu.

Najpre je u 54. minutu dosuđen penal za Hrvatsku nakon VAR intervencije.

Modrić je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac sjajno zaustavio Donaruma.

Međutim samo minut kasnije kapiten Hrvatske se iskupio. Budimir je šutirao Donaruma ponovo odbranio,a Modrić natrčao i postigao vodeći pogodak.

Usledila je velika inicijativa Italije.

Ređale su se šanse pred oba gola do kraja meča, ali promene rezultata nije bilo do duboke nadoknade.

A onda je Zakanji u 98. minutu šokirao I Hrvatsku i fantastičnim udarcem doneo izjednačenje Italiji vredno plasmana u osminu finala.

Italija će se u osmini finala sastati sa Švajcarskom.

1 / 8 Foto: Pasquale Golia/IPA Sport/ipa-age / Shutterstock Editorial / Profimedia

Drugo poluvreme:

90 + 8 minut - GOL - 1:1 - ZAKANJI!

- Perišić je propustio priliku da reši sSave ve dileme.

- Velika inicijativa Italije u nadoknadi vremena

90. minut - Utakmica je produžena za čak osam minuta.

87. minut - Kakva prilika za Italiju Skamaka se nije najbolje snašao u petercu Hrvatske.

84. minut - Italijani svim silama pokušavaju do izjednačenja, Hrvati opasniji iz kontranapada.

80. minut - Luka Modrić napušta igru, na terenu je Lovro Majer.

78. minut - Hrvati su se oslobodili pritiska Italije i opasno prete iz kontranapada.

71. minut - Čak deseti korner za Italiju, Hrvati odolevaju.

67. minut - Žestok pritisak Azura u ovim momentima, gol visi u vazduhu.

Italija

61. minut - Gledamo sjajan meč u Lajpcigu u ovim momentima, napadaju i jedni i drugi. Bastonin je ponovo šansu posle kornera, ali je loše šutirao glavom.

60. minut - Modrić je sada dobio i žuti karton.

55. minut - GOL - 1:0 - MODRIĆ!

Neverovatno samo minut nakon što je promašio penal Modrić dovodi Hrvatsku u vođstvo. Budimir je šutirao Donaruma ponovo odbranio, a kapiten Vatrenih natrčao i postigao vodeći pogodak.

54 minut - PENAL za Hrvatsku!

Fratezi je igrao rukom nakon šuta Kramarića, nakon VAR intervencije dosuđena je najstroža kazna. Udarac Modrića pročitao je Donaruma i sjajno odbranio.

49. minut - Hrvatska je mnogo ofanzivnije ušla u nastavak igre, svesni su da ih faktički samo pobeda ostavlja u igri.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za jedan minut.

41. minut - Finiš prvog poluvremena u Lajpcigu, opao je ritam igre.

35. minut - Hrvati su ponovo uspostavili ravnotežu, velika bitka na terenu.

30. minut - Opasan napad Hrvatske, Modrić je centrirao sa desne strane, italijanska odbrana otklanja opasnost.

Italija

26. minut - Nova velika prilika za Italiju. Sjajno je centrirao Varela, Bastoni šutirao glavom, a Livaković fantastičnom paradom sprečio vođstvo Italije.

21. minut - Prva velika šansa za Italijane,Retegi neometan šutirao glavom sa pet metara, ali pored gola.

19. meč - Očekivano tvrd meč u Lajpcigu.

13. minut - Di Lorenco pravi mnogo problema Hrvatskoj po desnoj strani.

7. minut - Opasna kontra Italije, centrirao je Di Lorenco, ali Pongračić u poslednji čas otklanja opasnost

4. minut - Prva prilika za Hrvatsku šutirao je Sučić iz daljine. Sjajno je regovao Donaruma i izbacio loptu u korner.

1. minut - Utakmica je počela

Hrvatska

HRVATSKA (4-3-3): Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Modrić, Brozović, Kovačić – Sučić, Kramarić, Pašalić

ITALIJA (4-2-3-1): Donaruma – Di Lorenco, Bastoni, Kalafjori, Darmijan – Barela, Žoržinjo – Raspadori, Pelegrini, Dimarko – Retegi

Sudija: Dani Makeli (Holandija)

Stadion: Red Bul Arena Lajpcig

Fudbaleri Hrvatske i Italije sastaju se u odlučujućoj utakmici 3. kola grupe B na Evropskom prvenstvu u fudbalu.

Nakon dva odigrana kola Španija je sa šest bodova obezbedila prvo mesto u grupi i plasman u osminu finala.Druga je Italija sa tri boda, dok su Hrvatska i Albanija osvojile samo po bod.

Hrvatskoj ovom meču realno igra samo pobeda, jer sa eventualnim remijem jako su im male šanse da kao jedna od četiri najbolje plasirane ekipe se plasiraju u osminu sa dva boda i gol razlikom -3.

Sa druge strane Italijanima bod garantuje osminu finala sa drugog mesta u grupi i duel protiv Švajcarske u osmini finala.

Zlatko Dalić, Fudbalska reprezentacija Hrvatske

Selektor Hrvatske Zlatko Dalić veruje u svoj tim.

"Ne želimo da idemo kući tako rano. Nismo imali do sada rezultate kakve smo želeli, sada nas čeka meč protiv Italije i to će sigurno biti istorijska utakmica", izjavio je Dalić na konferenciji za novinare i dodao:

"Znamo našu situaciju i sutra ćemo biti spremni za borbu. Znamo da im je dovoljan bod, pa ćemo pokušati da ih sprečimo da dođu do tog remija. Trudićemo se da ostanemo opušteni, da ne izgubimo prisebnost i da ne dozvolimo da protivnik dominira", dodao je Dalić.

EURO 2024, Italija

Optimista je i selektor aktuelnog prvaka Evrope Lućano Spaleti.

"Igrači su dobro reagovali nakon poraza, naravno, nisam zadovoljan utakmicom protiv Španije. Znamo da nešto moramo da promenimo, kada se igra na ovako velikom takmičenju protivnici su uvek kvalitetni. Očekuje se da smo nešto naučili od poraza. Doneli smo neke odluke jer znamo da imamo dobre igrače. Spremni su i željni uspeha", izjavio je Spaleti

Utakmica se igra u Lajpcigu na stadionu "Red Bul Arena" sa početkom u 21 čas.