LOŠE VESTI IZ KELNA - SRBIJA IDE KUĆI: Slovenija ODOLELA Englezima i plasirala se u osminu finala Evropskog prvenstva

euro 2024

Fudbaleri Engleske i Slovenije odigrali su nerešeno 0:0 u u utakmici 3.kola grupe C na Evropskom prvenstvu u fudbalu.

Gledali smo vrlo monotono prvo poluvreme, nijedna ekipa nije htela previše da rizikuje i kao da su osluškivali vesti sa druge utakmice Srbija- Danska gde se takođe ništa specijalno nije dogodilo u prvih 45. minuta

Slična slika viđena je i u nastavku.

Englezi su bili ofanzivniji, pritiskali ali bez pravih prilika.

Pošto je rezultat odgovarao obe ekipe, do kraja nisu previše rizilkovali ni jedni ni drugi.

Na kraju Engleska je prva sa pet bodova, druga je Danska sa 3 koliko ima i Slovenija na trećem mestu.

Sve tri ekipe plasiralle su se u nokaut fazu Evropskog prvenstva.

Danska je ispred Slovenije zbog boljeg plasmana u kvalifikacijama.

Srbija je četvrta i završila je učešće na Evropskom prvenstvu.

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta.

84. minut - Sam finiš meča u Kelnu, i dalje bez golova. Rezultat koji trenutno odgovara i jednim i drugima.

79. minut - Fil Foden je dobio žuti karton zbog oštrog starta

74. minut - Pokušao je Deklan Rajs sanekih 20 metara, ali zamalo pored gola Oblaka.

70. minut - Opet su Slovenci uspeli da umire napade Engleze.

England

62. minut - Nastavljaju Englezi sa napadima, Slovenci već odugovlače, remi im sasvim odgovara.

57. minut - Gužva u šesnaestercu Slovenije posle prekida, pokušali su Saka i Rajs, ipak bez promene rezultata.

50. minut - Englezi su ušli ofanzivnije u drugo poluvreme, žele što pre do vođstva.

46. minut - Nastavljena je utakmica u Kelnu.

England

Prvo poluvreme:

45. minut- Završeno je prvo poluvreme bez nadoknade.

40. minut - Dobar centaršut Tripijea sa leve strane, Kejn je uklizao ali zamalo zakasnio na loptu.

35. minut - Odličan šut Fodena iz slobodnog udarca u same rašlje, ali brani Oblak.

31. minut - I dalje nema pravih prilika, Englezi čuvaju loptu, Slovenci čekaju kontranapad.

Engleska

24. minut. - Englezi imaju posed lopte i polako stežu obruč oko gola Slovenije.

19. minut - Englezi su nakon brze akcije postigli vodeći gol, Saka je strelac, ali se Foden nalazio u ofsajdu.

14. minut. - Slovenci za sada opasniji od Engleza, par poluprilika za četu Matijaža Keka.

8. minut - Englezi polako preuzimaju inicijativu, bez pravih prilika za sada.

4. minut - Prva prilika na meču i to za Sloveniju. Šeško je pokušao glavom, ali lak posao za Pikforda.

1. minut - Utakmica je počela

Engleska

Engleska: Pikford - Voker, Stons, Guehi, Tripije - Galager, Rajs - Saka, Belingem, Foden - Kejn.

Slovenija: Oblak - Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža - Stojanović, Čerin, Elšnik, Mlakar - Šporar, Šeško.

Fudbaleri Engleske i Slovenije sastaju se u utakmici 3. kola grupe C na Evropskom prvenstvu.

U ovoj grupi nalazi se i Srbija pa rezultat ovog meča itekako zanima i navijače "Orlova".

Uoči poslednjeg kola situacija u grupi C je sledeća:

Engleska je prva sa 4 boda i faktički je obezbedila plasman u osminu finala.

Ipak jednom od glavnih favorita na EURU bitno je da trijumfuju na ovom meču kako bi obezbedili prvo mesto i izbegli duel sa domaćinom Nemačkom već u osmini finala.

Danska i Slovenija imaju po dva boda.

EURO 2024, Srbija, Slovenija

Slovencima bi u ovom duelu odgovarao i bod jer bi se makar kao jedna od četiri najbolje plasirane ekipe plasirale u osminu finala.

Srbija je trenutna poslednja sa samo jednim bodom,ali bi se u slučaju pobede nad Danskom sigurno plasirala u osminu finala.

Utakmica se igra u Kelnu sa početkom u 21 čas.