TURSKA POSLE FUDBALSKOG SPEKTAKLA SRUŠILA AUSTRIJU: Nestvaran meč u Lajpcigu, Demiral sa DVA GOLA odveo Turke na megdan Holandiji

euro 2024

Fudbaleri Turske savladali su Austriju rezultatom 2:1 u poslednjoj utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Golove za Tursku postigao je Demiral u 1. i 60 minutu.

Pogodak za Austriju postigao je Gregorič u 66. minutu.

Turska će se u četvrtfinalu u subotu od 21 čas sastati sa Holandijom.

Gledali smo sjajan meč u Lajpcigu.

Turska je povela već u prvom minutu, nakon što je Demiral iskoristio nesporazum u odbrani Austrije posle kornera i zakucao loptu u mrežu Benca.

Austrijanci su odmah uzvratili napadima, ali Turci su opasno pretili.

Igralo se u obostrano visokom tempu, ali ipak do poluvremena nije bilo promene rezultata.

U nastavku veliki pritisak Austrije, par dobrih prilika i promašen zicer Arnautovića.

A onda je stigla kazna. Ponovo korner u 60. minutu, centaršut Gulera i gol Demirala.

Međutim Austrija se brzo vratila u igru golom Gregoriča takođe posle kornera u 66. minutu.

Usledio je veliki pritisak Austrije do kraja meča, a Turska se grčevito branila i na kraju uspela da se odbrani.

Golman Turske Gunok na neverovatan način zaustavio je udarac glavom Baumgartnera u polsednjem minutu nadoknade vremena.

1 / 7 Foto: Jonathan Moscrop / Zuma Press / Profimedia

90 +5 - Kakva odbrana golčmana Turske Gunoka Baumgartneru! Skinuo je viđen gol nakon udarca glavom sa tri metra i nestvarnom paradom sprečio produžetke i odveo svoj tim u četvrtfinale.

- 90 + 4 minut - Jilmaz propušta zicer u kontri, Benc sjajno brani

- Viktorije pred golom Turske u nadoknadi vremena

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

89. minut - Kakva prilika za Jilmaza nakon kontre, ali bio je u ofsajdu.

87. minutu - Igra se na polovini Turske, Austrijanci napadaju svim silama.

84. minut - Mnogo sreće za Turke prava konfuzija u šesnaestercu.

Austrija

81. minut - Napadaju Austrijanci svim silama, Turci se grčevito brane.

78. minut - Ponovo reaguje Montela, dvostruka izmena. Umesto Gulera i Jildiza u igri su Kaveči i Jokušlu.

75. minut - Grilič pokušava iz daljine, Gunok siguran.

72. minut - Potpuno otvoren meč u ovim momentima, seva sa svih strana.

66. minut - GOOL - 1:2 - GREGORIČ!

Opet gol posle kornera. Ovog puta na drugoj strani, lopta dolazi do Gregoriča koji zakucava loptu u mrežu.

64. minut - Potpuno je ovaj gol šokirao Austriju, Turska dominira na terenu.

60. minut - GOOL - 0:2 - DEMIRAL!

Ponovo korner, centaršut Gulera,a Demiral zakucava loptu u mrežu!

58. minut - Reaguje Montela, Ozkan menja Jukseka.

57. minut - Opasna akcija i na drugoj strani, Kadioglu izblokiran prilikom šuta na gol.

55. minut - Novi opasan napad Poš je šutirao, Turci nekako odolevaju.

Austrija

53. minut - Lajner u prodoru, Austrijanci sve opasniji.

50. minut - Kakva šansa za Austriju. Poš je sjajno uposlio Arnautovića koji izbija sam ispred Gunoka, ali mu je turski golman sjajno ušao u šut.

49. minut - Austrijanci su pojačali pritisak u nastavku žele brzo do izjednačenja.

- Dvostruka izmena u Austriji Pras i Gregorič, menjaju Šmida i Mvenea

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Turska

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za jedan minut.

42. minut - Juksek dobija žuti karton zbpg povlačenja. I on propušta eventualni četvrtfinalni meč za Tursku.

38. minut - Opet Austrijanci pojačavaju pritisak, Arnautović je bio u izglednoj situaciji, ali su dobro reagovali defanzivci Turske

33. minut - Pokušao je Sabicer iz daljine, ali je izblokiran.

Turska

29. minut - Minuti koji pripadaju Turskoj, koji trenutno kontrolišu sva dešavanja na terenu.

25. minut - Ponovo Demirel posle kornera, ovog puta glavom. Zamalo da duplira prednost Turaka.

22. minut - Uspela je Turska malo da obori ritam i uvede utakmicu u pravcu koji njima odgovara.

17. minut - Austrijanci imaju posed lopte, ali Turci su dobro organizovani u odbrani.

Turska

13. minut - Turci su oslobodili pritiska, oapsno prete iz brzih kontranapada.

10. minut - Kokču dobija žuti karton zbog faula nad Baumgartnerom. On će zbog parnih kartona propustiti potencijalno četrvrtfinale protiv Holandije.

6. minut - Potpuni pritisak Austrije nakon vodećeg gola Turske, pokušao je Linhart glavom posle kornera.

2. minut - Odmah prilika na drugoj strani šutirao je Baumgartner, zamalo pored stative.

1. minut - GOOL - 0:1 - DEMIRAL!

Nakon kornera i konfuzije u odbrani Austrije, Demirel zakucava loptu u mrežu.

1. minut - Utakmica je počela

Austrija: Penc - Poš, Danso, Linhart, Mvene - Sejvald, Lajmer – Šmit, Baumgartner, Sabicer - Arnautović

Turska: Gunok - Muldur, Demiral, Bardakči, Kadioglu - Ajhan, Juksek - Guler, Kokču, Jildiz - Jilmaz

SUDIJA: Soareš Dijaz ( Portugal)

Fudbaleri Austrije i Turske sastaju se u poslednjoj utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Austrija je potpuno iznenađujuće osvojila prvo mesto u grupi D.

Austrija je najpre poražena od Francuske sa 1:0, a potom zabeležila dva uzastopna trijumfa protiv Poljske 3:1 i Holandije 3:2

Adra Guler, Turska, EURO 2024

Turska je završila kao drugoplasirana u grupi F.

Turska je savladala Gruziju sa 3:1, potom izgubila od Portugala 3:0, a potom u odlučujućem meču savladala Češku sa 2:1

Utakmica se igra u Lajpcigu na "Red Bul Areni" sa početkom u 21 čas.

Pobednik ovog duela u četvrtfinalu će se sastati sa Holandijom koja je savladala Rumuniju rezultatom 3:0