Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu šampiona u Norveškoj od Bodea sa 2:1 (0:0).

Revanš utakmica je naredne srede na stadionu "Rajko Mitić". Pobednik ovog dvomeča će se plasirati u Ligu šampiona.

Golove za domaći tim postigli su Bjortuft u 52. i Mata u 62. minutu, a gol nade za crveno-bele postigao je Ognjen Mimović u 75. minutu.

Bode je imao inicijativu većim delom utakmice. U prvom poluvremenu je imao veći posed lopte (68-32), ali sem prečke Sjevolda nije stvorio veći broj stopostotnih prilika.

Međutim, sve se promenilo na startu drugog poluvremena. Domaćin je ušao silno motivisan i u prvih pet minuta stvorio tri kolosalne prilike. Istakao se tom prilikom golman Ilić.

Ono što nisu tada iskoristili, domaćini su krunisali u 52. minutu. Posle centaršuta sa leve strane Bjortuft je bio najviši u skoku i glavom matirao Ilića.

Nastavio je domaćin sa pritiscima, a Mata je u 62. minutu duplirao vođstvo. Dobio je loptu na desnoj strani, krenuo ka sredini i zatim levom nogom na sjajan način matirao Ilića.

Zvezda je tek tada počela da igra. Crveno-beli su sve češće ugrožavali gol domaćina, a ispostavilo se da su igrači sa klupe bili džokeri. Dosta svežine u redove tima Vladana Milojevića je uneo Felisio Milson.

U 75. minutu Hvang je izveo slobodan udarac sa leve strane. Lopta je preletela sve, ali ne i Ognjena Mimovića. Mladi bek, koji je ušao u igru početkom drugog poluvremena, je uklizao na drugoj stativi i sa tri metra matirao golmana Haikina.

Crveno-beli su se posle toga oslobodili pritiska, a domaći su pokušavali iz kontranapada, posle kojeg je u 86. minutu šutirao Evjen, a Điga blokirao.

Do kraja utakmice nije bilo prilika pa je norveška ekipa zadržala gol prednosti pred revanš u Beogradu.

Revanš utakmica igra se u sredu 28. avgusta od 21 čas na stadionu "Rajko Mitić".

Pobednik dvomeča plasiraće se u grupnu fazu Lige šampiona, a poraženi u grupnu fazu Lige Evropa.

BODE - CRVENA ZVEZDA 2:1 (0:0)

2. POLUVREME

86. minut - Điga sprečio gol

Opasan nalet domaćina, šutirao je Evjen, a Điga blokirao siguran pogodak.

85. minut - Izmena u Bodeu

Umesto Kaspera Hegea ulazi Sondre Oklend.

84. minut - Izmena u Zvezdi

Piter Olajinka izlazi, ulazi Dalsio Gomez.

83. minut - Opasnost pred gol Bodea

Sa leve strane je centrirao Ivanić, lopta je odskočila ispred golmana domaćina, ali je niko nije zakačio.

77. minut - Žuti karton za domaći tim

Bjorkan je prvi upisani domaći igrač. Na nepropisan način je zaustavio Ivanića.

75. minut - GOOOL! Ognjen Mimović pogađa mrežu - 2:1

Hvang je centrirao, a Mimović sa druge stative sa tri metra ubacio loptu u mrežu. Mladi desni bek je sjajno uklizao i poslao loptu po zemlji u gol.

74. minut - Auuu, šta je promašio Ivanić

Ivanić je sa tri metra loše zahvatio loptu u situaciji jedan na jedan sa domaćim golmanom.

72. minut - Velika prilika za Zvezdu

Duarte je prošao po levoj strani, centrirao ali je Olajinka zakasnio.

70. minut - Ivanić zaradio žuti karton

Glupost fudbalera Zvezde. Napravio je prekršaj, a onda posle sudijskog znaka šutnuo loptu.

66. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi

Menja Milojević, traži igrače koji mogu da uspostave ravnotežu. Izašli su Luka Ilić i Šerif Endiaje, a ušli Felisio Milson i Bruno Duarte.

65. minut - Dvostruka izmena kod domaćina

Izlaze strelac Isak Mata, takođe i Sondre Brunstad Fet, a ulaze Filip Cinkernagel i Ulrik Saltnes.

62. minut - GOOOL! Mata je duplirao prednost - 2:0

Norvežani su silno motivisani ušli u drugo poluvreme. Stvorili su tri stopostotne prilike koje su promašili, ali su postigli i dva gola. Mata je postigao sjajan pogodak. Dobio je loptu na ivici šesnaesterca na desnoj strani, krenuo ka sredini, a onda levicom poslao loptu u ugao gola golmana Ilića.

59. minut - Korner za Zvezdu

Zvezda je malo otvorenije krenula posle gola. Podigla je zadnju liniju tima više ka centru. Nije bilo opasnosti po domaćina posle centaršuta.

56. minut - Prva izmena u Crvenoj zvezdi

Ognjen Mimović menja Milana Rodića.

52. minut - GOOOL! Bode vodi - 1:0

Bode je krunisao veliku inicijativu. Bjortuft je glavom matirao Ilića. Brunstad Fet je centrirao. Bode je pre toga stvorio tri stopostotne prilike u svega nekoliko minuta, ali je Ilić spasavao gol Zvezde.

50. minut - Ređaju se ziceri domaćina

Hauge je nastavio seriju promašaja. Ostavljena mu je lopta na oko 7-8 metara od gola, šutira pored gola. Neverovatne tri prilike za Norvežane koji su u drugo poluvreme ušli silno motivisani.

49. minut - Ilić čudesnom intervencijom brani

Velika prilika za Bode. Heg je šutirao sa tri metra, Ilić ramenom odbranio.

47. minut - Ilić brani veliku priliku

Evjen je šutirao sa nekoliko metara iskosa sa leve strane.

Screenshot

1. POLUVREME

45. minut - Olajinka zaradio žuti karton

Oštar start napadača Zvezde na Sjevoldu za javnu opomenu, prvu na meču.

44. minut - Zvezdi poništen gol

Ivanić je sjajno uposlio Ilića, ovaj pokušao da šutira, ali je lopta stigla do Ndiajea koji je pogodio mrežu. Milimetri su odlučivali da je u pitanju ofsajd, pa je gol poništen.

39. minut - Hvang pokušava

Jedna od retkih akcija Zvezde, Hvang je šutirao preko gola.

38. minut - Prečka spašava crveno-bele

Sjevold je sa ivice šesnaesterca pogodio prečku. Velika sreća po goste. I taj šut je posledica sjajne akcije domaćeg tima, lopta je kružila oko šesnaesterca Zvezde, Berg je dodao do Sjevolda, a ovaj iz prve šutirao.

Posed lopte i broj pasova u korist domaćina

Posed lopte je 68 % - 32 % u korist domaćina. Takođe, broj pasova je 263 - 98. Ovi podaci dovoljno govore o slici na terenu.

32. minut - Treći korner za Bode

Spajić je izblokirao pokušaj centaršuta.

31. minut - Pokušao je Berg

Vrti se lopta oko šesnaesterca Zvezde, svi igrači osim golmana Bodea su na oko 30 metara od šesnaesterca gostiju. Berg je šutirao, ali je izblokiran od strane Elšnika.

29. minut - Novi korner za Bode

Norvežani pritiskaju, iznudili su korner. Šutirao je Gundersen glavom, preko gola.

27. minut - Nova opasnost pred golom Zvezde

Mata je ponovo završio akciju Bodea, na isti način kao i do sada, lopta je otišla visoko preko gola.

19. minut - Mata šutira preko gola

Opasan kontranapad domaće ekipe, Mata je prevario Đigu, ali šutirao preko gola sa oko 20 metara.

18. minut - Prvi korner za Zvezdu

Olajinka je iznudio prvi udarac iz ugla. Stvorila se gužva u petercu posle centaršuta, ali su domaćini odbili loptu u polje.

14. minut - Prvi korner za Bode

Dosudio je sudija slobodan udarac za domaćina sa oko 18-19 metara zbog igranja rukom od strane Spajića. Posle šuta, domaćin je izborio prvi korner na utakmici, ali nije uspeo dodatno da ugrozi gol Zvezde.

9. minut - Prvi udarac ka golu Ilića

Sjajna akcija Bodea, Mata je primio loptu na ivici šesnaesterca, šutirao, ali je neko izblokirao njegov šut, pa je Ilić lako uhvatio loptu. Norvežani su u ovoj akciji pokazali koliko su brzi i opasni ako im se da prostor.

7. minut - Pokušao je Olajinka

Zvezda u početku meča pokušava uglavnom po levoj strani, gde je Piter Olajinka.

Domaći tim je krenuo sa centra

Bode je u žutoj opremi, Zvezda u crveno-beloj.

Velika podrška i za domaći tim

Stadion "Aspmira", kapaciteta 10.000 mesta, biće ispunjen do poslednjeg mesta.

Kurir televizija Navijači Bodea
Kurir Sport/Aleksandar Radonić

Zvezda ima podršku oko 400 navijača

Kurir sport / Aleksandar Radonić

Domaćin zaliva veštačku travu

Iako je stadion u Bodeu opremljen podlogom od veštačke trave, domaćini uoči utakmice zalivaju teren. Domaćin želi brži ritam utakmice i da na taj način stekne prevagu u odnosu na Crvenu zvezdu.

Kurir Sport

Ovo su sastavi

Očekivani tim Crvene zvezde za meč u Norveškoj, sa izuzetkom Luke Ilića, koji je u timu umesto očekivanog Pume Gonzalesa.

Norvežani su u očekivanom sastavu

BODE - CRVENA ZVEZDA

Stadion: "Aspmira", Bode

Sudija: Ivan Kružljak (Slovačka)

BODE: Haikin - Sjovold, Bjortuft, Gundersen, Bjorkan - Evjen, Berg, Brunstad Fet - Mata, Hauge, Hog.

CRVENA ZVEZDA: Marko Ilić - Seol, Điga, Spajić, Rodić - Elšnik, Hvan - Luka Ilić, Ivanić, Olajinka - Endijaj.

Delije korteom idu do stadiona

Delije obeležile teritoriju

Norveški navijači okitili ceo grad

Zvezda će imati podršku u Norveškoj

Upoznajte gradić odakle Zvezda kreće ka Ligi šampiona

BODE: Haikin, Sjovold, Bjortug, Gundersen, Bjorkan, Evjen, Berg, Fet, Mata, Hauge, Hog.

CRVENA ZVEZDA: Ilić - Seol, Điga, Spajić, Rodić - Elšnik, Hvan - Luka Ilić, Ivanić, Olajinka - Endijaj (Duarte).

Fudbaleri Crvene zvezde nalaze se na korak od plasmana u grupnu fazu Lige šampiona.

Jedina prepreka srpskom prvaku je norveški šampion Bode Glimt.

Prva utakmica se igra u Norveškoj od 21 sat. Revanš je naredne nedelje u Beogradu.

Crvenoj zvezdi je ovo prva utakmica u Evropi ove sezone.

Bode je do sada prošao dva kola kvalifikacija i zabeležio je sve četiri pobede. Protiv RFS-a iz Litvanije je slavio sa 4:0 kod kuće i 3:1 u gostima.

Protiv poljske Jagelonije je u gostima pobedio sa 1:0, a na svom terenu sa 4:1.

U prvenstvu Norveške posle 19 kola su prvi sa 41 bodom, pet više u odnosu na najbližeg pratioca.