Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras Makabi u Beogradu sa 92:78, u 28. kolu Evrolige.

Zvezda je pobedila posle četiri vezana poraza. Sada je 13. na tabeli Evrolige sa skorom 11/17.

Beogradski klub su predvodili Kevin Panter i Bili Beron sa po 22 poena, dok su Vladimir Štimac i Džejms Gist dodali po 12.

Makabi je prekinuo veliki niz pobeda i zauzima četvrto mesto na tabeli Evrolige.

Efes je prethodno u Istanbulu opravdao ulogu favorita protiv Olimpijakosa i pobedio rezultatom 91:79.

Turski klub je prvi sa 24 pobede, dok Olimpijakos ima skor 12/16 i zauzima 11. mesto.

Starsport ZVEZDA TROJKAMA UBILA PONOS IZREALA: Crveno-beli pobedom nad Makabijem vratili nadu za plej-of! KURIR TV

ČETVRTA ČETVRTINA:

92:78 - Kraj meča!

40. minut - 89:76 - Ohladila se ruka Berona, promašio je ceo koš.

37. minut - 87:71 - Novi koš Makabija posle skoka ui napadu, na drugoj stranic zakucavanje Gista!

35. minut - 85:69 - Ponovo Kalojaro posle skoka u napadu.

33. minut - 83:65 - Kalojaro pogađa posle dobre odbrane i krađe lopte od Štimca.

31. minut - 81:61 - Panter se raspucao.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 79:58 - Panter je fauliran na šutu za tri poena, pa je pogodio dva penala.

29. minut - 74:55 - Panter sa penal uvećava prednost!

28. minut - 72:51 - Trojka Lorenca Brauna, tajm-aut gosti. Ovo je najveća prednost Zvezde na meču!

26. minut - 67:49 - Koen sa penala smanjuje zapstatak gostiju.

26. minut - 64:48 - Trojka Lazića.

25. minut - 61:48 - Faul u napadu Avdije, tajm-aut Makabi.

23. minut - 56:46 - Još jedna tehnička za Makabi, Ejsi je šutnuo reklamu, a Beron pogodio slobodno bacanje.

Starsport

23. minut - 55:46 - Rampa Štimca, zatim skok u napadu i koš. Centar svojom energijom diže crveno-bele.

21. minut - 53:46 - Braun je fauliran pri šutu za tri poena, a potom je Zusman dobio tehničku grešku. Braun koristi četiri slobodna bacanja.

21. minut - 49:46 - Vilbekin trojkom otvara treću četvrtinu.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - 49:43 - Kraj prvog poluvremena!

19. minut - 49:40 - Štimac - dva plus jedan.

18. minut - 47:40 - Vilbekin polaže i smanjuje zaostatak.

17. minut - 46:38 - Trojka sada Pantera! Tajm-aut Makabi

16. minut - 41:38 - Vraća se Makabi, tajm-aut Šakota!

Starsport

16. minut - 41:33 - Trojka Perperoglua. Neverovatno košgetersko veče Zvezde.

15. minut - 38:33 - Sada trojka Džeksona.

14.minut - 35:30 - Posle koša Odža, pogađa Dorsi trojuk.

12. minut - 32:26 - Sjajno zakucavanje Odža.

11. minut - 30:23 - Trojka Berona, nova.

11. minut - 27:23 - Trojka Dorsija na startu drugog kvartala.

Prva četvrtina:

10. minut - 27:20 - Završena je prva četvrtina!

9. minut - 25:18 - Pogađa Štimac posle dužeg vremena.

8. minut - 23:17 - Koen pogađa trojku posle tajm-auta!

Starsport

7. minut - 23:14 - Sada je pogodio trojku Gist, tajm-aut Makabi!

7. minut - 20:14 - Trojka sada Lazića!

6. minut - 17:11 - Beron ubacuje i četvrtu trojku.

5. minut - 14:9 - Treća trojka Beorna.

Starsport

4. minut - 8:4 - Trojka Bilija Berona!

4. minut - 5:4 - Pogađa Otelo Hanteru u svom stilu.

2. minut - 4:2 - Zusman pogađa prvi koš za goste.

1. minut - 2:0 - Koš Berona posle sjajne akcije Zvezde.

1. minut - Utakmica je počela!

Anketa

Ko će pobediti?

Ova anketa je završena.
Glasalo je 196 korisnika

Branko Lazić i drugovi iz Istanbula sa meča protiv Fenerbahčea su se vratili bez plena, pa im je tako put u top osam opet otežan.

- Dokle god postoji šansa, verovaćemo u nju - istakao je kapiten crveno-belih.

Zvezda je trenutno 14. sa učinkom 10-17 i kasni dve pobede za mestom koje vodi u plej-of.

Izraelski tim je trenutno četvrti sa učinkom 19-8, a u prošlom kolu je srušio lidera, ekipu Efesa.

Crvena zvezda će u ovom meču, u kome neće moći da računa na Marka Jagodića Kuridžu, igrati u retro dresovima u čast generacije '74 koja je osvojila prvi evropski trofej u istoriji, tadašnji Kup pobednika kupova.