Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u treće kolo Australijan opena.

Troicki je danas u drugom kolu pobedio Amerikanca Tima Smičeka 3:0, po setovima 6:4, 7:6 (5), 7:6. Troicki je 26. teniser sveta, a ovo mu je bio prvi duel protiv Amerikanca, koji je 108. na ATP listi.

Naš teniser igraće u trećem kolu protiv Kanađanina crnogorskog porekla Miloša Raonića, koji je bio bolji od Tomija Robreda 7:6, 7:6, 7:5.

Raonić je 14. na ATP listi, a u karijeri je igrao tri puta protiv Troickog. Miloš vodi 2:1 u pobedama.

Troicki je dobro počeo meč i poveo 3:1 u prvom setu. Naš teniser je pri vođstvu od 5:3 servirao za prvi set, a Amerikanac je napravio brejk i smanjio na 5:4. Smiček je imao priliku i da izjednači, ali je Viktor uspeo da dobije prvi set 6:4.

Srbin je poveo 2:0 u drugom setu, ali je Amerikanac brzo stigao do 2:2. U nastavku meča oba tenisera su imala priliku da naprave brejk, a pobednik drugog seta odlučen je u taj-brejku, koji je pripao Viktoru.

Velika borba je viđena u trećem setu. Troicki je napravio brejk u sedmom gemu, a Amerikanac je uzvratio ribrejkom. I ovaj set je odlučen u taj-brejku, a Viktor je stigao do zaslužene pobede.