Novak Đoković i Hamad Međedović savladali su Aristotelisa Tanosa i Petrosa Cicipasa sa 2:1 u setovima (6:3, 3:6, 6:3) i na taj način obezbedili su Srbiji pobedu protiv Grčke u Dejvis kupu i opstanak u svetskoj grupi.

Nije dobro krenuo naš dubl i u prvom gemu Grci su došli do brejka. Prvi poen Novak i Hamad osvojili su tek u trećem gemu, ali su se u drugom delu prvog seta probudili i napravili nestvaran preokret! Od 2:3 do 6:3 stigli su Đoković i Međedović te su poveli sa 1:0 u setovima.

U drugom setu smo gledali rezultatsku klackalicu i nije bilo brejka sve do samog finiša. A onda, šok! Hladan tuš za Novaka i Hamada, Grci prave brejk za 5:3, zatim ga i potvrđuju i dolaze do osvajanja seta.

Treći set je takođe bio dramatičan, ali su Novak i Hamad konstantno vršili pritisak na Tanosa i Cicipasa. Propuštali su brejk prilike, ali su bili pravi kada je to bilo najpotrebnije. Napravili su brejk za 5:3, potvrdili ga u sledećem gemu i stavili tačku na ovaj meč.

Sva dešavanja pre, za vreme i posle ovog meča mogli ste pratiti putem lajv-bloga na portalu Kurir.rs.

UŽIVO PRENOS:

Novak Đoković / Hamad Međedović- Aristotelis Tanos / Petros Cicipas 2:1 (6:3, 3:6, 6:3)

TREĆI SET:

6:3 - Rutinski gem za Međedovića i pobeda za Srbiju!

5:3 - Bravo! U ključnom trenutku brejk za Srbiju koja servira za pobedu u meču!

4:3 - Lagan gem za naš dubl koji stiže do nove prednosti.

3:3 - Imao je naš dubl 0:40, tri brejk lopte, ali ni to nije bilo dovoljno! Grci su se još jednom izvukli i izjednačili!

3:2 - Odličan gem na servis Međedovića koji osvaja naš dubl.

2:2 - Veliku priliku propustili su Novak i Hamad. Imali su brejk lopte, ali su se Tanos i Cicipas izvukli. Drama se nastavlja!

2:1 - Još jedan gem za Srbiju, nastavlja se rezultatska klackalica.

1:1 - Siguran gem za grčki dubl koji dolazi do izjednačenja u setu odluke.

1:0 - Prvi gem u trećem setu osvaja srpski dubl, na svoj servis.

DRUGI SET:

3:6 - Grci su uz malo muka uspeli da potvrde brejk i stignu do drugog seta. Gledaćemo set odluke!

3:5 - Brejk Grka u najgorem trenutku. Serviraće grčki dubl za osvajanje drugog seta.

3:4 - I dalje bez brejka, Grci vode sa 4:3.

3:3 - Velika borba u drugom setu i dalje nema brejka!

2:3 - Grci stižu do još jednog gema na svoj servis.

2:2 - Uspeli su Novak i Hamad da osvoje još jedan gem na svoj servis i izjednače.

1:2 - I dalje nema brejka u drugom setu.

1:1 - Osvojio je i naš dubl gem na svoj servis.

Starsport

0:1 - Grci na svoj servis stižu do prvog gema u drugom setu.

PRVI SET:

Zanimljiva vest stigla je iz Italije. Nije želeo Stefanos Cicipas da zaigra za Grčku protiv Srbije, ali se pojavio na utakmici Serije A između Đenove i Rome. Grci će sasvim sigurno poludeti!

6:3 - Siguran je bio Međedović i Srbija je osvojila prvi set posle velikog preokreta! Naš dubl osvojio je četiri vezana gema i poveo sa 1:0.

5:3 - Još jedan brejk za naš dubl! Hamad Međedović će servirati za osvajanje prvog seta!

Starsport

4:3 - Treći gem u nizu za naš dubl koji konačno vodi!

3:3 - Bravo! Novak i Hamad su vratili brejk i izjednačili!

Starsport

2:3 - Naš dubl stigao je do još jednog gema, ovog puta na servis Hamada Međedovića.

1:3 - Nastavljaju Grci sa odličnom igrom i osvajaju još jedan gem.

1:2 - Konačno dobar gem za Srbiju. Novak je odlično servirao i naš dubl je smanjio rezultat.

0:2 - Ponovo bez poena za srpski dubl! Ovo ne izgleda dobro!

0:1 - Katastrofalan početak Novaka i Hamada! Grci stižu do brejka bez izgubljenog poena!

13.10 - Prvi je na servisu Hamad Međedović.

Starsport

13.00 - Teniseri su izašli na teren.

Starsport

UOČI MEČA:

Srbija trenutno vodi sa 2:0 u pobedama protiv selekcije Grčke, a trijumfe za naš tim ostvarili su Novak Đoković protiv Janisa Ksilasa (6:0, 6:1) i Miomir Kecmanović protiv Aristotelisa Tanosa (6:3, 6:3).

Srbija i Grčka vode borbu za opstanak u svetskoj grupi Dejvis kupa, a sada će Novak Đoković i Hamad Međedović imati priliku da stave tačku i pobedom u dublu protiv Aristotelisa Tanosa i Petrosa Cicipasa ostvare cilj koji je zacrtan.

Šta se sve dešavalo prvog dana u hali Pionir možete pogledati na sledećim linkovima: