OPOZICIJA PO MODELU MAKEDONSKE OBOJENE REVOLUCIJE HOĆE DA ZAUSTAVI SRBIJU! Poslužili se trikovima od pre osam godina, komšiluk se još nije oporavio (FOTO)
Farbanje Trga slobode u Novom Sadu u boju krvi nije ništa novo ni nešto što su samo srpska opozicija i njeni aktivisti smislili želeći da predstave kako je zbog nekoga prolivena krv.
Naime, iste scene mogle su da se vide i pre osam godina u Skoplju kada je opozicija u Severnoj Makedoniji pokrenula tzv. Obojenu revoluciju, odnosno proteste protiv tadašnje Vlade i afere "prisluškivanje".
Makedonska "obojena revolucija" iz 2016. dovela je do toga da ta zemlja danas ima paljenje makedonskih zastava po celoj Severnoj Makedoniji, jer se država više nikada nije oporavila od te štete.
Zapravo, tokom proslave Dana albanske zastave, 28. novembra ove godine, u Severnoj Makedoniji na raznim lokacijama oskrnavljene su albanska i makedonska zastava, zbog čega je policija uhapsila 17 osoba.
Šta se dešavalo 2016. u S. Makedoniji
Opozicionari su 2016. godine u Severnoj Makedoniji pozvali građane da se pridruže protestima i akcijama, blokirali su ulice i raskrinice, što se prethodnih dana i nedelja dešava i u Srbiji, a koristili su i farbu crvene boje koja simbolizuje krv, a kojom su gađali zvanične državne institucije.
Kao što je i u Novom Sadu demolirana Gradska kuća i 2016. godine na jednak način je uništena rezidencija tadašnjeg predsednika Đorđa Ivanova.
I u Skoplju je 2016. godine, kao i nedavno u Novom Sadu, obojen Centralni trg, a bile su ispisali poruke "ubice", "sloboda za sve", a šetalište svojim dlanovima išarali crvenom bojom kao simbol tragedije Martina Neškovskog.
Nešovski je bio 22-godišnjak koga je 2011. na proslavi izborne pobede vladajućeg VMRO-DPMNE ubio policajac na dužnosti.
Demonstranti u Severnoj Makedoniji su te proteste počeli 12. aprila 2016, odmah nakon što je tadašnji makedonski predsednik Đorđe Ivanov potpisao ukaz o aboliciji političara protiv kojih Specijalno javno tužilaštvo vodilo krivične istrage u vezi sa aferom prisluškivanih razgovora, koju je Zoran Zaev obelodanio 2015. godine.
Demonstranti su, osim neopozive ostavke, od predsednika Ivanova tražili i da ukine odluku koju je doneo o aboliciji političara umešanih u aferu "prisluškivanje", zahtevali uključivanje nezavisnih predstavnika u rešavanje krize, formiranje prelazne vlade sa zadatkom da u potpunosti implementira reformske prioritete i drugo.
Kurir Politika
"SINIŠA JE OBEZBEDIO GIRICE, JA JABUKE" Predsednik Vučić i ministar Mali obišli gradilište EKSPA - Divim se ovim hrabrim radnicima, stvari idu ODLIČNO (VIDEO)