Fubdbaleri Španije prvi su polufinalisti Evropskog prvenstva.

Španija je savladala Nemačku nakon produžetaka rezultatom 2:1.

Španija će u polufinalu igrati sa boljim iz susreta Portugal - Francuska.

Gledali smo žestok okršaj od starta.

Nemci su vrlo oštro ušli u meč pogotovo Toni Kros koji je napravio dva pogibeljna starta u prvih pet minuta, a nije dobio ni žuti karton. Zbog njegovog starta Pedri je morao da izađe iz igre već u 7. minutu, a umesto njega je u igru ušao Dani Olmo.

Španci su bukvalno pobesneli na engleskog sudiju Entonija Tejlora.

Crvena furija je bila konkretnija u prvom poluvremenu stvorila više šansi, dok su Nemci uglavnom pokušavali iz kontranapada.

Ipak na odmor se otišlo bez golova.

U nastavku Španija dolazi u vođstvo golom Dani Olma posle sjajne akcije u 52. minutu.

Nakon toga Nemci su krenuli mnogo ofanzivnije, najbolju priliku propsutio je rezevista Filkrug koji je u 77. minutu pogodio stativu.

Haverc se obrukao u 82. minutu, kada nije uspeo da pogodi gol nakon što je lobovao istrčalog Simona.

Ipak inicijativa Nemačke isplatila se u 89. minutu, kada je Virc matirao Simona i meč odveo u produžetke.

Sve je prštalo i u produžecima, Nemci su bili opasniji, ali u 119. minutu potpuni šok za domačina kada Merino postiže pobedonosni gol i odvodi Španiju u četvrtfinale.

Veliku priliku za izjednačenje propustio je Filkrug, u nadoknadi drugog produžetka, ali njegov šut glavom odlazi pored stative.

EPA/RONALD WITTEK, Spada / LaPresse / Profimedia KAKAV TRILER U ŠTUTGARTU! ŠPANIJA U 119. MINUTU SRUŠILA NEMAČKU: Crvena furija posle SPEKTAKLA u četvrtfinalu, Merino HEROJ pobede

Drugi produžetak:

- Kraj! Španija je u četvrtfinalu!

120 + 5 - Karvahal dobija drugi žuti karton, oborio je Musijalu u opasnoj kontri.Španija ostaje sa igračem manje.

120 +3. minut - Kakva prilika za Nemačku, centrirao je Kimih, Filkrug šutirao glavom, Simon pogledom ispratio loptu, ali srećom po Špance lopta odlazi pored stative.

119. minut - GOOOL - 1:2 - MERINO!

Potpuni šok za Nemce na centaršut Olma, Merino glavom postiže verovatno pobedonosni gol.

117. minut - Sjajno interveniše Simon, Filkrug je šutirao glavom nakon centaršuta Kimiha, ali španski golman fantastično reaguje.

115. minut - Ponovo Španija ima posed lopte, traže pukotinun u odbrani Nemačke.

110. minut - Rodri je dobio žuti karton, to je čak 12 karton na ovom meču.

109. minut - Nova opasna kontra Nemačke, Virc je uposlio Filkruga koji nije dobro zahvatio loptu.

106. minut - Nemci su tražili penal, nakon što je Kukurelja igrao rukom, ali Tejlor je samo odmahnuo rukom

Bradley Collyer / PA Images / Profimedia

Prvi produžetak:

105. minut - Kakva prilika za Nemačku, šutirao je Virc ,nakon asistencije Milera, tik pored stative Simona.

104. minut - Dobar pokušaj Ojerzabala, zamalo pored gola Nojera.

102. minut - Hoselu menja Fabijana Ruiza

101. minut - Gužva u šesnaestercu Španije, Kukurelja je nespretno reagovao, ali to Nemci nisu iskoristili.

99. minut - Sada ponovo minuti, koji pripadaju Nemačkoj.

95. minut - Španija ponovo napada u produžetku, Nemci u niskom bloku.

- Umsesto Haverca u igri je Anton.

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

Drugo poluvreme:

- Gledaćemo produžetke!

- 90 +4 minut - Kakva prilika za Milera, nakon centaršuta Kimiha šutirao je pored gola.

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta

Kurir Radost Nemaca posle izjednačenja u Štutgartu

89. minut - GOOL - 1:1 - VIRC

Ludnica u Štutgartu isplatila se velika inicijativa Nemačke. Nakon centaršuta Mitlštata, Kimih je sjajno glavom spustio loptu za Virca, koji matira Simona.

86. minut - Ponovo Haverc nakon centaršuta Krosa, brani Simon. Međutim izgleda je bio i faul.

82. minut - Šta je promašio Kai Haverz! Velika greška odbrane Španije, lopta dolazi do Haverca kome je samo ostalo da lobuje istrčalog Simona. Učinio je to ali je prebacio gol.

Michael Zemanek / Shutterstock Editorial / Profimedia

79. minut - Dvostruka izmena u Španiji. U igri su Merino i Ojerzbal, umesto Morate i Vilijamsa. Kod Nemačke umesto Taha u igri je Tomas Miler

77. minut - Sjajna akcija Nemačke. Virz je sa desne strane uposlio Filkruga koji šutira u padu i pogađa stativu.

75. minut - Nemci sve nervozniji, pokušavaju da dođu do izjednačenja.

71. minut - Haverc je bio u sjajnoj prilici, ali ga je Karvahal izblokirao.

67.minut - Toni Kros je konačno dobio žuti karton.

Kirill KUDRYAVTSEV / AFP / Profimedia

65. minut - Krenuli su Nemci mnogo ofanzivnije nakon primljenog gola.

63. minut - Umesto Jamala u igri je Feran Tores.

60. minut - Presing Nemaca i pokušaj Virca iz daljine. Lopta odlazi u korner.

57. minut - Dvostruka izmena kod Nemaca. Izlaze Raum i Gundogan, u igri su Mitlštat i Filkrug.

Kurir Radost Španaca posle gola Olma

55. minut - Gol je otvorio utakmicu, ređaju se opasne situacije pred oba gola.

52. minut - GOOL - 0:1 - DANI OLMO!

Sjajna akcija Španije u njihovom stilu. Asistencija Jamala za Olma koji je utrčao iz drugog plana i rutinski prevario Nojera.

48. minut - Kakva prilika za Španiju! Jamal je uposlio Moratu, koji je primio loptu na pet metara, okrenuo se i šutirao preko gola Nojera.

- Izmena i kod Nemaca i to dvostruka. Džana menja Andrih, a umesto Sanea u igri je Virz.

- Izmena u Španiji već druga, umesto Normana u igri je Naćo.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta.

45. minut - Pokušao je Lamal iz daljine, ali čini se da je imao bolja rešenja i slobodne saigrače.

43. minut - Opao je ritam igre u finišu poluvremena.

39. minut - Španija ponovo kontroliše igru i drži loptu u posedu. Dobar pokušaj Dani Olma nakon greške Haverca. Nojer nije reagovao, ali se Morata nije snašao.

35. minut - Najbolja prilika za Nemačku do sada. Haverc je sjajno prihvatio dubinsku loptu. Šutirao je, ali ne baš najbolje i lopta odlazi pravo u ruke Nojera.

33. minut - Sve pršti na terenu velika nervoza i gomila faulova.

29. minut - Le Norman je prvi španski igrač koji je dobio žuti karton, zbog startanad Gundoganom.

28. minut - Novi žuti karton za Nemačku dobio je Raum.

26. minut - Period bolje igre Nemačke, par opasnih situacija ored golom Španije

21. minut - Prva prilika za Nemačku, centaršut Kimiha sa desne strane, šutirao je Haverc glavom, pravo u Simona.

20. minut - Nemci su konačno malo prebacili na težište igre na polovinu Španije. Crvena furija mnogo konkretnija za sada.

16. minut - Novi opasan napad Španije, šutirao je Ruiz, ali nije bio precizan.

13. minut - Konačno žuti karton za Nemačku, nakon otrog starta Rudigera. Jamal je izveo slobodan udarac, lopta je nekog zakačila i prošla pored leve stative Nojerovog gola.

7. minut - Već prinudna izmena kod Španije. Kros je neoprezno startovao na Pedrija, koji neće moći da nastavi igru. Umesto njega u igri je Dani Olmo. Zanimljivo je da Nemac nije dobio ni žuti karton. A pre ovog imao je još jedanj oštar start.

Kurir sport Klupa Španije protestuje kod sudije

5. minut - Vrlo nervozan početak utakmice, mnogo faulova, uglavnom Nemaca.Tejlor pokušava da smiri igrače.

1. minut - Odmah šansa za Španiju, sjajna akcija u tri poteza i šut Pedrija, brani Nojer.

1. minut - Utakmica je počela.

Kurir

SASTAVI:

Španija: Unai Simon - Karvahal, Le Norman, Laport, Kukurelja - Rodri, Pedri, Fabian - Lamine Jamal, Morata, Viliams.

Nemačka: Nojer - Kimih, Ridiger, Tah, Raum - Džan, Kros, Sane, Gindogan, Musiala - Haverc.

Sudija: Antoni Tejlor(Engleska)

Stadion: MHP Arena Štutgart

Printscreen

Fudbaleri Nemačke i Španije sastaju se u prvoj utakmici četvrtfinala Evropskog prvenstva u fudbalu.

Mnogi ovaj duel smatraju finalom pre finala, pošto su prema opštem mišljenju ove dve ekipe pokazale najviše u dosadašnjem delu turnira.

Nemačka je zauzela prvo mesto u grupi A sa 7 bodova, ispred Švajcarske, Mađarske i Škotske

Potom su "panceri" u osmini finala bili bolji od Danske rezultatom 2:0.

Alberto PIZZOLI / AFP / Profimedia

Sa druge strane Španija je jedina maksimalna za sada na Evropskom prvenstvu.

Crvena furija je najpre zabeležila sve tri pobede u grupi B i ubedljivo osvojila prvo mesto u grupi sa 9 bodova ispred Italije, Hrvatske i Albanije.

Španija je i u osmini finala bila najubedljivija gde je savladala Gruziju sa 4:1

Pobednik ovog duela sastaće se u polufinalu sa boljim iz duela Portugal- Francuska koja je na programu kasnije večeras.

Utakmica se igra u Štutgartu sa početkom u 18 časova.