PARTIZAN PONOVO ELIMINISAN U SEZONI KUPANJA: Crno-beli poraženi od Genta u Belgiji za kraj evropske tragikomedije!

ćao bela

1 / 11 Foto: BRUNO FAHY / Belga Press / Profimedia

Fudbaleri Partizana završili su svoje ovogodišnje učešće u Evropi porazom u Belgiji protiv Genta rezultatom 1:0 (0:0).

Belgijanci su slavili 1:0 i u Beogradu, a sve zajedno im je bilo dovoljno da prođu u grupnu fazu Lige konferencija!

Imao je Partizan svoje prilike na ovom meču, najbolju preko Zahida u prvom poluvremenu, ali ih je neefikasnost u ovom dvomeču koštala prolaza. Krenuo je Partizan dosta smušeno, a Gent je pretio preko Surdeza i Fadige. Napadao je Gent po krilima, dok je Partizan čekao priliku iz kontre.

Sredinom prvog poluvremena, izabranici Aleksandra Stanojevića oslobodili su se pritiska i napali.

Najbolju priliku na meču imao je Zahid i prosto je neshvatljivo kako je uspeo da promaši. Kalulu je predriblao Vatanabea, šutirao, lopta se odbila do Norvežanina koji je prebacio nebranjenu mrežu što je izazvalo nevericu svih na stadionu.

Drugo poluvreme samo što je počelo, a Gent je već imao dve ozbiljne prilike. Prvo je Fadiga nebranjen sa metar glavom prebacio gol, a minut kasnije Gandelman je pogodio prečku, takođe glavom!

Pogledala je sreće crno-bele! Još jedna velika prilika za Gent u 55. minutu, Braun je šutirao u bliži ugao Jovanovića, malo je nedostajalo da domaći dođu do prednosti!

Trener Stanojević je shvatio da nema šta da čeka, poslao je na teren Jovanovića, Nikolića, Filipovića i Natha, sve karte je bacio u napad. Mogao je Partizan do prednosti u 75. minutu., Natho je divno uposlio Jovanovića, spojio ga sa golom, ali je Vatanabe reagovao i blokirao šut napadača crno-belih!

De Lor je u 88. minutu pogodio mrežu Jovanovića i tako i definitivno rešio ovaj dvomeč.

Lep šut sa distance i nemoćni Jovanović.

Nije ni Gent prikazao ništa specijalno, utisak je da su bili manje loši. Sramotno je koliko je rutinski delovala pobeda jedne prosečne ekipe nad Partizanom.

Nije imao Partizan ni sreće u ovom dvomeču, a realno je nije ni zaslužio. Lopta nikako nije htela u gol, ali nekada se mora priznati da nedostaje umeća.

Još jedna sezona bez grupne faze evropskih takmičenja, novo razočarenje za Grobare i prst na čelo za funkcionere.

Nekada gigant evropskog fudbala završio je učešće u Evropi u sezoni letovanja drugu godinu u nizu!

Vreme je za preuzimanje odgovornosti!

Tok meča:

Drugo poluvreme:

88. minut - De Lor pogaša za kraj evropskih snova Partizana!

78. minut - Natho je divno uposlio Jovanovića, spojio ga sa golom, ali je Vatanabe reagovao i blokirao šut napadača crno-belih!

75. minut - Nikolić menja Zahida. Korner za Partizan. Natho je centrirao, Jovanović šutirao, ali samo do Rufa!

70. minut - Šut Surdeza, ali brani Jovanović.

65. minut - Natho menja Zubairua. Imaće pola sata da pokaže svoje majstorstvo!

62. minut - Dobar šut filipovića, Ruf brani!

58. minut - Kovač je šutirao, samo do Rufa.

56. minut - Trostruka izmena u Partizanu, teren napuštaju Arijaga, De Medina i Zubairu, ulaze Jovanović, Grimaldo i Filipović.

55. minut - Još jedna prilika za Gent, Braun je šutirao u bliži ugao Jovanovića, malo je nedostajalo da domaći dođu do prednosti!

52. minut - Zubairu je sačuvao loptu u terenu, izborio korner. Centrirao je Zahid, ali loše!

48. minut - Prečka čuva crno-bele, Gandelman je glavom zatresao okvir gola Partizana!

47. minut - Surdez je centrirao, a Fadiga glavom promašio gol na metar od Jovanovića. Sreća za Partizan.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena!

45. minut - Surdez u prilici, istrčao je pored dva defanzivca Partizana, šutirao, ali brani bez većih problema brani.

40. minut - Kakva prilika za Partizan. Kalulu je predriblao Vatanabea, šutirao, lopta se odbila do Zahida koji je promašio nebranjenu mrežu. Nestvarno!

38. minut - Opao je ritam meča, kao da se čeka poluvreme.

32. minut - Mogla je skupo da košta Partizan greška Markovića. Užasno je reagovao u svom šesnaestercu, ali srećom bez posledica po svoj tim!

28. minut - Žuti karton za De Medinu, oštar start na sredini terena.

27. minut - Pokušava Partizan, lepo su gradili napad, ali je Zubairu loše dodao ka Jurčeviću u završnici.

22. minut - Kakva šansa za Partizan. Zagradio se Kalulu, odložio loptu Zahidu koji je promašio sa 7 metara! Najbolja prilika na meču!

19. minut - Oštar start Gambora nad Zubairuom i prvi žuti karton. Prilika za Partizan is slobodnog udarca, idealna pozicija za centaršut! To je uradio Zahid, ali samo do golmana Rufa koji je potom fauliran.

17.minut - Poklon korner za Partizan. Zahid je centrirao, ali jako, jako loše, ni do prve stative...

14. minut - Ponovo opasan napad Genta, Fadiga je napravio probleme, De Medina loše reagovao, udarac iz ugla za domaće!

11. minut - Pretio je Partizan preko Zahida, prošao je sa leve strane, lepo šutirao, ali mu je Ruf odbranio udarac! Najbolja prilika za crno-bele!

6. minut - Pretio je prvi put Partizan preko Zahida, ali je njegov šut blokiran!

5. minut - Velika prilika za Gent, Surdez je nebranjeno sa 11 metara šutirao preko gola!

2. minut - Prva prilika za Gent, Fadiga je šutirao, izblokirao ga je Arijaga, udarac iz ugla. Centaršut, loša reakcija Kalulua i šut Surdeza, srećom pored gola Jovanovića!

1.minut - Počeo je meč u Belgiji!

Gent, Vuter Vranken

Pre meča:

Minut ćutanja u čast preminulog Svena Gorana Eriksona!

Poznati su sastavi, a Mateus Saldanja nije čak ni u protokolu! Aldo Kalulu će igrati kao najistureniji posle povratka u tim.

Brazilac koji je bio najbolji igrač crno-belih u prethodnoj sezoni je na pragu transfera u Hofenhajm, tako da je ovakva odluka donekle očekivana.

GENT: Ruf – Torunariga, Vatanabe, Gambor – Fadiga, Delorž, Kums, Braun, Gandelman – Surdez, Gudjonsen. Trener: Vuter Vranhen.

PARTIZAN: A. Jovanović – De Medina, Marković, Mujakić, Jurčević – Arijaga, Kovač – Severina, Zahid, Zubairu – Kalulu. Trener: Aleksandar Stanojević.

Šanse za popravni više nema, Partizan u Belgiji gostuje Gentu u meču u kom je pobeda imperativ, a sve drugo znači kraj njihove evropske odiseje u ovoj sezoni!

Izabranici Aleksandra Stanojevića poraženi su u Beogradu rezultatom 1:0, tako da im je neophodan bilo kakav trijumf za odlazak u produžetke, dok bi im pobeda sa dva i više gola razlike donela grupnu fazu Lige konferencija!

Biće teško, posebno ako uzmemo u obzir da su crno-beli već izgubili dva evropska dvomeča od dinama iz Kijeva u kvalifikacijama za Ligu šampiona (primili devet golova u dva meča), kao i od Lugana u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Bio je Partizan na pragu prolaska Švajcaraca, ali je nedostajalo sreće i boljih reakcija defanzive, prvenstveno De Medine, tako da je ovo poslednja šansa.

Aldo Kalulu se vratio u sastav posle svađe sa trenerom Stanojevićem zbog koje je propustio prvi meč protiv Genta i trebalo bi da počne utakmicu na krilu.

Svesni su iz tabora Partizana značaja ovog meča, a očekuju dbru utakmicu i prolaz.