DA LI JE BEZBEDNO DA VENTILATORI RADE CELU NOĆ? Stručnjaci UPOZORAVAJU na ove PROBLEME, obratite pažnju!
Ako ostavite mali stoni ventilator da radi preko noći sedam do osam sati, svakako će vam pomoći u hlađenju i protoku vazduha u toploj prostoriji, međutim, postoji nekoliko stvari koje trebate uzeti u obzir.
Proverite da ventilator nije postavljen preblizu vašem krevetu ili telu jer dugotrajno direktno strujanje vazduha može uzrokovati nelagodu ili hladnoću. Preporučuje se da ga postavite nekoliko metara dalje od sebe.
Noviji i kvalitetniji ventilatori dizajnirani su za produženo vreme rada i imaju mogućnost automatskog isključivanja ako se pregreju. Proverite smernice proizvođača o kontinuiranoj upotrebi. Razmislite o korištenju ventilatora s oscilirajućom funkcijom jer to može pomoći da vazduh ravnomernije cirkuliše po prostoriji umesto statičkog protoka vazduha
Mere opreza
Zbog vlastitog zdravlja i sigurnosti trebate preduzeti neke korake, pa ako čujete zabrinjavajući zvuk, odmah isključite ventilatore.
Proverite je li ventilator stabilan i postavljen na ravnu, sigurnu površinu kako biste sprečili da se prevrne tokom noći. Osluškujte neobične zvukove ili vibracije ventilatora dok radi i isključite ga ako primetite bilo šta zabrinjavajuće.
Takođe se treba obratiti pažnju na polen i prašinu koji mogu biti opasni. Savetnik za spavanje rekao je za Mirror da spavanje s uključenim ventilatorom zapravo može dovesti do širenja neugodnih stvari u vazduhu, što nije idealno za one koji pate od alergija ili astme.
Ako je skupljao prašinu, te čestice se šire vazduhom svaki put kad ga uključite.
Ako je ventilator uključen celu noć, to može isušiti kožu. Ventilator takođe može isušiti sluznice, što rezultira time da vaše telo proizvodi višak sluzi i da ćete se probuditi s osećajem da vam je nos začepljen.
(Kurir.rs/Avaz/M.J)
Bonus video:
"SRBIJU I NJEN RAZVOJ NE SMEMO DA ZAUSTAVIMO" Oglasio se Vučić i poslao snažnu poruku: "Daću sve od sebe u naredne dve godine..." (VIDEO)