ZVEZDA U GROTLU MARAKANE IZBORILA LIGU ŠAMPIONA: Crveno-beli pred fantastičnim Delijama srušili Bode Glimt i plasirali se u elitu!

liga šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona

Zvezda je u revanš meču u Beogradu savladala norveški Bode Glimt rezultatom 2:0 i nadoknadila poraz iz Norveške (1:2).

Strelci su bili Duarte iz penala u 26. minutu i Spajić u 59. minutu.

Crveno-belli su tako po četvrtim put u polsednjih osam sezona izborili plasman u elitno takmičenje.

Ivanić je već u šestom minutu loše šutirao iz izgledne situacije.

Sjajan udarac Hvanga u 13. minutu, krajnjim naporom osujetio je Haikin i izbacio loptu u korner.

Inicijativa se isplatila u 26

. minutu, Milton je oboren u šesnaestercu a Duarte bio siguran sa "kreča" za 1:0.

Crveno-beli su nastavili sa napadima, a Olajinka je u 30. minutu sa pet metara glavom pogodio prečku.

Zvezda je nastavila da pritiska i dom kraja poluvremena bilo je još par izgledbnih situacija pred golom gostiju.

Crveno- beli su upputili čak 14 udaraca na gol i izveli šest kornera u prvih 45. minuta, što sve govori.

Gosti su agresivnije ušli u nastavak meča i pripretili preko Berga u 55. minutu.

Ipak Zvezda sjajnim golom Spajića nakon kornera u 59. minutu dolazi do 2:0 i rezultata koji je vodi u Ligu šampiona.

Usledila je ofanzivnija igra gostiju i par izmena na obe strane.

Bode Glimt je napadao, Zvezda vrebala iz kontre. Crveno-beli su imali par prilika da prelome meč, preko Šerifa, Hvanga i Ilića, ali nisu uspeli u tome.

Ipak sačuvali su svoju mrežu i zasluženo izborili plasman u elitno takmičenje.

1 / 21 Foto: Starsport©

Drugo poluvreme:

- KRAJ! ZVEZDA JE U LIGI ŠAMPIONA!

- Duboka nadoknada meča je u toku

90. minut - Meč je produžen za 5 minuta.

90. minut - Kakva šansa za Luku Ilića!

Sjajno ga je uposlio Hvang, a on sa pet metara šutira silovito u Haikina!

88. minut - Nova kontra Zvezde, Hvang u prilici!

Probio je Puma Rodrigez po desnoj starani, prebacio loptu za Hvanga, koji šutira ali pravo u Haikina

86.minut- Nova izmena u Zvezdi

Umesto Ivanića u igri je Luka Ilić.

Zvezda

84. minut - Ulazimo u sam finš utakmice , sve pršti na terenu.

80. minut - Dobar pokušaj Ivanića

Pokušao je vezista crveno-belih sa distance, ali Haikin brani na raskvašenom terenu.

75. minut - Zvezda je mogla da prelomi meč

Najpre se Šerif spetljao u kontri, a potom Ivanic izblokiran nakon prodora u poslednji čas

72. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi.

U igri su Šerif i Dalsio, izašli su Olajinka i Duarte.

67. minut- Očekivana inicijativa gostiju nakon primljenog gola.

62. minut - Prva izmena u Zvezdi

Milson se umorio umesto njega u igri je Puma Rodrigez!

59 . minut - GOOOL, 2:0, SPAJIĆ!

Najpre je Elšnik izblokiran u izgleednoj situaciji, lopta odlazi u korner. Elšnik je izveo korner, Spajić sjajno skočio i zakucao loptu u mrežu u Haikina

55. minut - Prva prava prilika za goste

Zvezda

Berg je šutirao sa distance, sjajno brani Ilić.

54. minut - Prvi žuti karton na meču

Elšnik nakon neopreznog starta dobija javnu opomenu.

51. minut - Norvežani više imaju loptu u nastavku, pokušavaju da ugroze gol crveno-belih, nakon jako lošeg poluvremena po njih

48. minut - Sličan početak kao u prvom poluvremenu, obostrano otvoren i žustar

46. minut - Utakmica je nastavljena.

1 / 19 Foto: Starsport

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za jedan minut.

44. minut - Šesti korner za Zvezdu, gosti su izveli samo jedan, to dovopljno govori o dominaciji crveno-belih.

41. minut - Veliki pritisak Zvezde u finišu prvog poluvremena, crveno-beli žele i drugi gol.

36. minut - Bode Glimt je malo uspostavio ravnotežu na terenu.

Zvezda

30. minut - Olajinka pogađa prečku!

Centrirao je Seul sa leve strane Olajinka visoko skočio i glavom sa pet metara pogodio prečku uz intervenciju prstima golmana Haikina

29. minut - Zvezda nastavlja da napada i posle vodećeg gola

26. minut - GOOOL, 1:0, DUARTE!

Oboren je MIlson u šesnaestercu gostiju, Duarte je preuzeo odgovornost i rezantnim udarcem u desni donji ugao golmana Haikina doneo vođstvo crveno-belima.

18. minut - Zvezda je od starta stisla norveškog šampiona crveno-beli visokim presingom, remete igru rivala i već su stvorili par izglednih prilika i situacija.

13. minut - Fantastičan šut Hvanga

Sjajno je Korejac šutirao sa ivice šesnaesterca, iskosa sa leve strane, ali Haikin paradom izbacuje loptu u korner.

12. minut - Olajinka se spetljao

Primio je loptu iskosa sa desne strane, mogao je da šutira krenuo u dribling, ali mu je pobegla lopta.

10. minut - Malo je opao ritam igre, posle žustrog starta.

Zvezda

6. minut - Prva velika prilka, Ivanić!

Isplatio se presing Zvezde, lopta dolazi do Ivanica koji iz odlične situacije šutira preko gola

3. minut - Dinamičan početak utakmice i jedan i drugi tim ušli su ofanzivno u meč.

1.minut- Utakmica je počela.

Crvena zvezda, FK Crvena zvezda

- Uoči početka meča održan je minut ćutanja nedavno preminulom legendarnom treneru Svenu Goranu Eriksenu.

UOČI MEČA:

- Poznati su sastavi za meč na Marakani!

Crvena zvezda (4-2-3-1) : Ilić - Mimović, Điga, Spajić, Seul - Hvang, Elšnik - Milson, Ivanić, Olajinka - Duarte.

Bode Glimt (4-3-3) : Haikin - Sjovold, Bjortfut, Gundersen, Bjorkan - Evjen, Berg, Fet - Mata, Heg, Hauge.

Sudija: Davide Masa (Italija).

Stadion: "Rajko Mitić" Beograd, gledalaca 55 hiljada.

sastavi

- Čelnici Zvezde Zvezdan Terzić i Mitar Mrkela oduševljeni atmosferom na Marakani željno isčekuju meč.

1 / 7 Foto: Starsport©

- Ludnica ispred Marakane

- Navijači crveno- belih moraće da obrate pažnju na ponašanje tokom meča!

Naime Zvezda ima uslovnu kaznu za zatvaranje cele severne i istocne tribine, zbog bacanja bilo kakvog predmeta ili pirotehnike.

- Reke navijača hrle ka Marakani, sjajna atmosfera uoči meča.

00:21

Zvezde idu na utakmicu 1

00:21

Zvezde idu na utakmicu

- Oglasio se Milan Borjan.

- Svoje mišljene izneo je i selektor Norveške Stale Solbaken.

- Stadion je skoro rasprodat

- Norvežani svesni šta ih očekuje u Beogradu

- Milojević veruje u svoj tim

- Liga šampiona donosi ogromnu zaradu za klub

- Šta kažu kladionice?

Fudbaleri Crvena zvezde dočekuju Bode Glimt u revanš utakmici plej - ofa za Ligu šampiona.

Norveški šampion je slavio u prvom meču sa 2:1 i pred crveno - belima je imperativ pobede ukoliko žele plasman u elitno takmičenje.

Vladan Milojević

Svestan toga je i trener Crvene zvezde Vladan Milojević,

- Očekuje nas drugo poluvreme utakmice u plej-ofu za Ligu šampiona na našem stadionu. Dobro vam je poznat rezultat u prvoj utakmici. Sigurno jedna utakmica sa velikim značajem, posebno jer je ulog ulazak u Ligu šampiona. U prvoj utakmici je Bode bio da kažem bolji i pobedio je, kao što sam rekao posle te utakmice završeno je samo prvo poluvreme. Mislim da smo se za ovo vreme oporavili i malo došli do pojedinih igrača koji su se podigli fizički i imamo 90 minuta. Igramo protiv dobre ekipe, ali ovde nema loših, mogu reći o njima sve u superlativu. Imaju svoj sistem rada i igre i ne očekuje nas teška utakmica kao i u Norveškoj. Imamo još 24 sata da se spremimo, imamo pojedinih problema kod igrača, videćemo u kom sastavu ćemo izaći. Mi moramo da damo sve od sebe, igramo pred našim navijačima, biće skoro pun stadion, na nama je da probamo da odradimo ono što smo radili i da uradimo sve kako bismo došli do rezultata.

Milojević je potom govorio i o protivniku.

- Igramo protiv ekipe koja ima istog trenera od 2017. i igraju konstantno svake godine, imanju sistem, ne menjaju igrače. Jedan sistem koji je došao do toga da prikazuje to što prikazuje. Mi još nismo na maksimumu, nadam se da ćemo u svim aspektima biit bolji, naš koncept je drugaliji, dosta novih igrača koj isu došli. Ono što očekujemo je da oni igraju drugačije, a svaka ekipa ima svoje vrline i mane. Treba da iskoristimo mane i zaustavimo vrline, ne znam šta će kolega da spremi za utakmicu. Mi smo radili i imamo jasan plan i probaćemo da ga sprovedemo u delo.

Govorio je Vladan Milojević i o potencijalnom uspehu ili neuspehu i posledicama, kao i pritisku.

- Ja se bavim ovim poslom od kada znam za sebe, igram od desete godine, imam 54 godine i ako nešto radim šutiram tu loptu. Ja gledam na stvari na jedan način, publika i novinari drugačije. Nikada ni za jedan klub nisam rekao bilo šta, niti volim da pravim prognoze. Mislim da u ovom trenutku mi živimo u drugačijem svetu, ima zlonamernosti u svemu tome. Sve ekipe su dobre na svoj način, svuda se igra fudbal. Ovde imate mnogo klubova koja igraju tri takmičenja, pre 20, 30 godina je bilo drugačije. Sada ćete videti da sve zemlje imaju dobre ekipe, budžete, sisteme... Ne postoji loša ekipa u plej-ofu, možda nešto može biti atraktivnije ili ne. Nama istorija ne dozvoljava da se plašimo ili bojimo, velika su očekvianja javnosti i pritisak, ali mi moramo da ispunimo snove navijača, zemlje, porodica. Da li ćemo uspeti ili ne videćemo. Mi smo Crvena zvezda.

Bode, Bode Glimt

Optimista je i trener fudbalera norveškog šampiona Bode Glimta, Kjetil Knutsen.

"Imamo veoma veliko poštovanje prema protivniku, ima mnogo igrača na visokom nivou. Moramo da pristupimo taktički i mentalno. Verujem da ćemo biti na nivou nivou Bode Glimta. Potrebna je hrabrost", rekao je Knutsen

Pobednik ovog dvomeča plasiraće se u Ligu šampiona, dok poraženi nastavlja tamičenje u Ligi Evrope

Podsetimo pravilo gola u gostima više ne važi, i u slučaju pobede crveno-belih od gola razlike igraće se produžeci.

Utakmica na rasprodatoj "Marakani" počinje u 21 čas.