Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca izborili su plasman u grupnu fazu Lige šampiona..

Radnički je gubio u meču odluke od Mladosti iz Zagreba sa 8:3, ali je na kraju, na krilima navijača slavio sa 9:8 (0:2, 1:3, 4:3, 4:0).

Radnički se sa sve tri pobede i devet bodova plasirao u grupnu fazu Lige šampiona.

Radnički je postigao samo jedan gol u prvom poluvremenu, posle 12 minuta igre.

Izabranici Uroša Stevanovića, vaterpolisti Radničkog, katastrofalno su počeli meč. Nisu uspeli da nađu put do gola više od 10 minuta.

Nije briljirala ni Mladost, ali je stigla do 0:4, a potom i do 3:8.

A onda epski preokret Kragujevčana i šest vezanih golova od sredine treće četvrtine do kraja utakmice za plasman u Ligu šampiona

Golove za Radnički postigli su: Nikola Jakšić četiri, Radomir Drašović dva, Strahinja Rašović, Dušan Vasić i Nikola Murišić po jedan. Kod Mladosti, Ante Vukićević i Franko Lazić su postigli po dva gola, dok je golman Marcelić imao 11 intervencija.