Fudbaleri Veleža iz Mostara pošteno su se obrukali prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Velež je poražen od InterEskaladesa u Andori sa ubedljivih 5:1, nakon 1:1 prvom meču u Mostaru, pa je klub iz Andore prošao dalje.

Ključni momenat na utakmici dogodio se u 39. minutu kada je bivši napadač niškog Radničkog, a sada centarfor Veleža Nermin Haskić promašio jedanaesterac.

To je Inter kaznio sa dva pogotka do kraja prvog poluvremena. Oba puta strelac je bio Lopez, prvo u 44, a onda i u drugom minutu sudijske nadoknade.

Vođstvo domaćina smanjio je Ante Oreč 53. minutu.

Ipak, Velež je već posle četiri minuta primio novi pogodak, strelac za Inter bio je Domi.

Isti igrač povisio je na 4:1 šest minuta pre kraja, da bi potpunu katastrofu Veležu naneo Andreu u 92. minutu za neverovatnih 5:1

Što je posebno zanimljivo ovaj klub nikada nije u evropskim mečevima dao bilo kom klubu više od dva gola, što samo govori kolika je ova blamaža kluba iz Mostara.